Zpravodajství

VIDEO: Vichřice rozlomila na kousky větrnou elektrárnu

VIDEO: Vichřice rozlomila na kousky větrnou elektrárnu

Větrná spoušť se přes víkend přehnala nejenom přes Českou republiku. Prudký vichr měl v únoru na svědomí větrnou elektrárnu u dánského Aarhusu. Její konec zachytil jeden amatérský kameraman.

Zdroj: YouTube.com

Když řádí vítr, dokáže natropit pěknou paseku. I robustní větrná elektrárna se může za okamžik změnit v kus nepotřebného šrotu.

Nejprve se vrtule točily velmi rychle. Zdálo se, že se lidé, kteří odebírají elektřinu z větrných zdrojů, mohou radovat. Vítr ovšem byl nad síly větrné elektrárny. Ta se po chvíli rozpadla na malé kousky. To ukazuje video, které se objevilo na serveru YouTube.com.

Zdroj: YouTube.com

Vítr v Evropě o víkendu zabíjel

Evropská bilance mrtvých po víkendovém řádění větrné bouře Emma dosáhla nejméně 14 obětí. Podle dnešních informací v Německu o víkendu v důsledku extrémního počasí zahynulo šest lidí a v Polsku dva.

Už v sobotu přitom byli ohlášeni čtyři mrtví v Rakousku a dva v Česku. Tlaková níže provázená v západní a střední Evropě vichřicí a prudkými srážkami si vyžádala řádově milionové škody v eurech, přesnější údaje však zatím nejsou k dispozici. Situace se dnes v postižených oblastech zklidnila a již se neočekávají vážné škody.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz