Zpravodajství

Spor o možný návrat Čunka do vlády stále trvá

Spor o možný návrat Jiřího Čunka do vlády stále trvá. Koaliční partneři na to mají stále rozdílné názory. Zelení jsou proti, podle nich nevysvětlil všechny okolnosti jeho úplatkové aféry. KDU-ČSL zase tvrdí, že nic v návratu nebrání. ODS tvrdí, že si spor musí vyříkat obě malé strany.

Ministr Schwarzenberg v pondělí z Rakouska, kde se po operaci zotavuje vzkázal, že si stále stojí za svým. Pokud Čunek znovu neprokáže jak přišel k penězům odejde z vlády.

V pondělí také poprvé Čunek připustil, že zveřejní spis o jeho úplatkářské aféře. Ukáže ho prý ale jenom Schwarzenbergovi. To, zda to bude stačit zatím není jasné. Na stranu ministra zahraničí se přidali i další zelení ve vládě. Liška chce navíc zabránit další výpadům proti Romům.

To, že by hromadný odchod ministrů mohl znamenat konec vlády, je prý riziko, se kterým musí premiér počítat.

 

Přesto prý cesta, jak zabránit katastrofě existuje. Stačí, když se zelenými bude premiér o návratu Čunka vyjednávat. Navíc slova nejistoty zaznívají i ze samotné ODS.

Možné datum, kdy premiér požádá prezidenta o jmenování Čunka, mělo padnout na pondělní výkonné radě ODS. Ta se tím prý ale nezabývala. ODS opět vzkázala, že návrat Čunka je věcí KDU-ČSL. To, kdy a zda se do vlády vrátí, je tak zatím ve hvězdách.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz