Zelený týden

Zvyšování hladiny moří, zhoršení kvality vody způsobené změnami srážek, tání ledovců, nárůst počtu tropických dnů. Možná jste mnohé z toho již zažili i na vlastní kůži. A to jsou jen některé příklady změn klimatu, které jsou způsobeny činností člověka. Aby se tyto změny dále neprohlubovaly a nestaly se nevratnými, musíme se zamyslet nad jejich hlavními příčinami.

TV Nova spustila Zelený týden, abychom si společně uvědomili průběh a důsledky klimatické krize a zároveň se intenzivně pustili do jejich zmírňování.

Po celý týden najdete v našem programu filmy a seriály označené logem Zelený týden, které souvisí právě s tématy klimatických změn, a nebo byly natáčeny s ohledem na životní prostředí a obdržely mezinárodní certifikaci udržitelné a uhlíkově neutrální produkce.

Na každý den jsme si pro nás všechny připravili denní výzvy, které budou plnit nejen zaměstnanci TV Nova, ale i vaši oblíbení herci a moderátoři. Přidejte se k nim a zašlete nám foto při plnění výzvy! Fotky sdílejte na sociálních sítích s hashtagem #novazelenytyden a my je zveřejníme.

Kalendář Články

Jakým tématům se budeme v rámci Zeleného týdne věnovat?

  • V Pondělí nám nasdílejte bezmasé recepty, váš bezmasý oběd, tipy na lokální markety, potraviny.
  • V Úterý se s námi podělte o tipy na recyklaci oblečení. Vytřiďte si šatník a dejte nám vědět, jak jste s ním naložili.
  • Ve Středu oceníme jakýkoliv nápad na šetření energií. Máte solární panely? Nebo tipy, jak sbírat dešťovou vodu? A zkoušeli jste šetřit vodu kratším sprchováním?
  • Ve Čtvrtek vás vyzýváme, abyste nechali doma auto. Ukažte nám, jak se dopravujete do práce, když zrovna přezouváte pneumatiky?
  • V Pátek vyrazte do parku, do lesa, kamkoliv do okolí, kde můžete vysbírat odpadky. Ukažte nám, kolik se vám podařilo odpadků vysbírat.
  • V Sobotu s námi sdílejte tipy, kam vyrazit do přírody s dětmi, nebo i bez nich.

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější