APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Maminka unesené holčičky se zhroutila a nechce s nikým mluvit

Celé Ústí nad Labem už druhý den žije ve strachu. Městem otřásl středeční únos malé holčičky, kterou zatím neznámý muž ukradl matce z kočárku a ujel.

Matka unesené holčičky se psychicky zhroutila a nechce s nikým mluvit. Má psychickou podporu obou dědečků druhé holčičky. "Dáváme ji tu všichni kompletně dohromady. Včera byla úplně mimo," prozradil dědeček Miroslav Gombár.

"Jak bylo zjištěno z bezpečnostních kamer, únosce se během cesty z místa činu převlékl do květované košile, lze očekávat, že oblečení i nadále bude měnit," doplnila Trypesová.


Policisté spolupracují i s kolegy z Německa a Polska. Ozývají se jí i svědkové, kteří incident viděli nebo zahlédli auto, kterým únosce z místa činu ujel. "Z ohledem na taktiku vyšetřování ale nebudeme zatím sdělovat podrobnější informace,“ dodala Trypesová.

"Dítě ani únosce zatím nemáme, budou tedy nadále probíhat veškerá pátrací a bezpečnostní opatření. Vyhodnocujeme zároveň veškeré poznatky, kamerové záznamy,“ doplnila Trypesová.


Drama v parku


Zatím neznámí únosci sebrali matce teprve třítýdenní dcerku ve středu. "Na křižovatce ulic Gorkého a Žižkova v Zeleném parku ji neznámý muž vytáhl před zraky matky z kočárku," řekla mluvčí severočeské policie Petra Trypesová.
 

Matka byla s holčičkou na procházce. "Popsala nám, že u ní zastavilo auto s německou poznávací značkou a muž se jí zeptal, zda je dítě její. Když mu řekla, že ano, muž hrábl do kočárku, sebral dítě a ujel," dodala Trypesová.
 

Matka se únosci nemohla bránit, protože držela za ruku své druhé dítě. Celé situaci přihlížela svědkyně, která informace potvrdila.


Muž pak s Michalkou zaběhl do auta a ujel s ní směrem ke státní hranici s Německem. V autě s únoscem měla sedět ještě žena.
 


Trmice obývají hlavně sociálně problémové lidé. Podle informací Mediafaxu unesená holčička i matka jsou Romky.
 

Malá Michaela Janová měla v době únosu na sobě šedé tričko s dlouhým rukávem s modrými pruhy, šedé tepláčky s červeným pruhem, na nohou růžové látkové botičky. Pod oblečením měla body bílé barvy s obrázkem krokodýla na hrudi.
 


 

Únoscem by měl být muž bílé pleti, 180-190 cm vysoký, s krátkými rovnými hnědými vlasy, hovořící pravděpodobně německy. Odjel vozidlem VW Touran, černé barvy, RZ 3U1 4474. Jedná o odcizenou poznávací značku z jiného vozidla.
 

"Jak bylo zjištěno z bezpečnostních kamer, muž se během cesty převlékl do květované košile, lze očekávat, že oblečení i nadále bude měnit," uvedla Trypesová.
 

Čeští policisté požádali o pomoc při pátrání i své německé kolegy. Na obou stranách hranic nyní policisté kontrolují vytipovaná vozidla a na místě také operuje policejní vrtulník.
 


 

Celý únos musel být pečlivě naplánován. Na fotografii je vidět Daewoo Matiz, ze kterého únosci ukradli poznávací značku, aby ji následně použili na černý VW Sharan. Na snímku je dnešní datum a čas 6:40 ráno. To znamená, že SPZ museli ukrást dnes během dne.

fim, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz