Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2015 17:47
grafika Přesun stovky obrněnců

Americká armáda v Česku! Tudy pojede vojenská kolona. MAPA

Trasa konvoje americké armády
Zdroj: tn.cz / isifa

Českem za čtrnáct dní projede obří vojenská kolona americké armády. Bude čítat celkem 516 vojáků a 118 vozidel, z toho většina těžkých typu Stryker. Američané pojedou napříč Českem třemi trasami a třikrát v Česku přenocují.

Téměř 120 vozidel a 516 vojáků americké armády projede na konci března a první dubnový dnem Českem. Celkem na našem území stráví čtyři dny (29. března - 1. dubna) a třikrát zde přenocují. Jelikož se jedná o mohutnou kolonu, bude rozdělena na tři části.

 

Anketa

Půjdete se podívat, jak Českem projíždí americká armáda?

Hlasovalo 17082 lidí.
První část amerického armádního konvoje překročí hranice Česka v Bohumíně poté zamíří do Ostravy a následně přenocuje ve Vyškově v areálu Vojenské akademie - Velitelství výcviku. Druhá část se do Česka dostane přes hraniční přechod v Náchodě, odtud zamíří do Pardubic, kde přespí v areálu 14. pluku logistické podpory. Poslední kolona se do Česka dostane přes Harrachov, odkud zamíří do Liberce. Tam přespí na základně 31. plku radiační, chemické a biologické ochrany.

 

Další den (30. března) se všechny tři části kolony přesunou do kasáren v Praze - Ruzyni, první část po dálnici D1, druhá po D11 a třetí po R10. "Na úterý 31. března je naplánována technická přestávka k údržbě vozidel a odpočinku řidičů," uvedlo ministerstvo obrany.

 

Mapa - Trasa konvoje americké armády
Zdroj: tn.cz/ google Maps

 

Poslední část trasy absolvuje kolona americké armády 1. dubna. "V několika časově oddělených proudech vyrazí po trase Praha - Plzeň - Rozvadov a dále bude pokračovat do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku," upřesnila obrana.

 

 

Přes Česko se bude pozemní cestou přesouvat 3. prapor 2. mechanizovaného pluku americké armády. Celá operace je neobvyklá tím, že se prapor bude přesunovat vlastními silami. Obvykle se totiž vojáci přesunují letecky nebo po železnici.

 

"Konvoj má viditelně demonstrovat americkou pomoc svým spojencům v NATO a ukázat schopnost severoatlantické aliance se pohybovat přes hranice a území spojeneckých států," uvedl minulý týden mluvčí americké armády v Evropě Craig Childs.

 

TN.cz / hmr

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.3. | 18:25 jaqykmy-takmyqy
68
Především jsem přesvědčen, že u nás tato vojska a jejich technika nemají co ...
17.3. | 16:42 tomáš fuk
-37
jaqykmy-takmyqy:::::::nebude dlouho trvat a ty ruský zmrdi nás napadnou , pak ...
26.4. | 15:34 karel Plinta
1
Náhlasit nevhodný komentář
Americká armáda projede ČR 1. dubna........ no nestraší vám je 26.dubna.
26.4. | 14:59 balhra
0
Náhlasit nevhodný komentář
Doufám, že ten minulý jejich testík byl falešný! To jak je opravdu " milujeme" poznají až nyní!!!!
21.3. | 19:16 sigr
2
Náhlasit nevhodný komentář
21.3. | 07:04 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi alias melm. Ty kluku ušatej to už nikdy nikde neříkej a ani se s tím nechlub. To by všichni učitelé co tě měli museli vrátit diplomy a spáchat sebevraždy. Leda že by si chodil do zvláštních škol tam bylo všecko možné stejně jako v Plzni diplomy za hodinu.
20.3. | 17:23 sigr
0
Náhlasit nevhodný komentář
uz-nerejeme-drzkou-v-zemi alias melm. Ty kluku ušatej co ty všecko nevíš já žasnu nad tím jak jsi každou vteřinou "chytřejší a chytřejší".
20.3. | 17:21 sigr
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je hloupost ani mapa a ani datum nesouhlasí s pravdou. Pravda je totiž úplně někde jinde. Blbce z nás dělají všichni.
19.3. | 09:10 Luboš Poslednik
-15
Náhlasit nevhodný komentář
To jste opravdu tak naivní, že si myslíte, že nám nic nehrozí, nebo už se nemůžete dočkat, až se Rus vrátí? Když to tady tak čtu, tak se mi zvedá žaludek z toho, jak mají Češi krátkou paměť. Už jste zapomněli, jak jste se nemohli dočkat až odsud pan Kocáb ty Rusy vyžene? Myslím si, že je pokud je ...
18.3. | 10:13 Tony
1
Náhlasit nevhodný komentář
kopr324 to jsi opravdu tak úplný magor?Ty musíš mít tu makovici docela prázdnou.
18.3. | 09:16 kopr324
9
Náhlasit nevhodný komentář
Rajčata ne ,ale granáty a pancerfausty možno použít!!
18.3. | 00:01 Marie Machálková
21
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně, aby u nás nezůstali tak dlouho jako Rusové!!! To za prvé, a za druhé, aby od nás, nebo přes nás (třeba z Německa) nevedli válku s Ruskem!!! Který (y)nteligent jím ten přejezd povolil? Asi nějaký další deBilak..., že?
17.3. | 21:53 Radek Skrovanek
10
Náhlasit nevhodný komentář
Cirkuse jsem už dlouho nebyl,cirkus AMERIKA mne absolutně nezajímá,nebo je to jen hrstka klaunu v uniformách...
Obchodní sdělení

Bohemia Apple