Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.3. 2016 21:24
vesmírná záhada

Vědci zachytili vzkaz z vesmíru! Signál přichází z cizí galaxie

Zdroj: TV Nova

K Zemi ze stejného místa opakovaně doráží stejný radiový signál. Prokázala to analýza dat z observatoře Arecibo v Puerto Ricu. Astronomové jsou zmatení, dosud měli za to, že neznámé radiové signály pochází ze zanikajících hvězd, ty by se ale nemohly opakovat. Lovci UFO mají jasno, jedná se o zprávu od inteligentního života.

Astronomové zachytili 10 milisekund dlouhé radiové výboje z hlubokého vesmíru, které přichází z obrovské dálky mimo hranice naší galaxie. Mělo se za to, že se jedná o náhodné signály pocházející ze zanikajících hvězd, astronomové v nich ale našli vzor.

 

Po převratném objevu a další analýze dat z posledních tří měsíců dokázali vědci nalézt celkem 9 totožných signálů, které přichází neustále ze stejného místa.

 

"Původ těchto pulzů byl až doteď nejasný, objev, který zaznamenal radioteleskop v Arecibu, potvrdil, že jsou vesmírného původu a nejde jen o radiové rušení z Parkes," uvedl pro CBS profesor astronomie na Cornellské univerzitě James Cordes.

 

 

I když si původem signálu vědci nejsou jisti, členka týmu, který signál objevil, Emilly Petroffová z Swinburské univerzity klidnila nadšence a lovce UFO na Twitteru, když napsala: "Jen pro vyjasnění, nevíme co radiové signály způsobuje, ale nemyslíme si, že by to mělo co dělat s mimozemšťany!"

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lovci UFO spatřili na Marsu neuvěřitelný úkaz! Je tohle vůbec možné?

NASA zveřejnila fotografii vraku mimozemské vesmírné lodi. Havarovala na Marsu

klma TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.3. | 23:43 Adrian Tozzi
5
To bude ožralej Kalousek
4.3. | 10:02 hosan77
-5
To bude zase nějaká kachna...
27.11. | 01:22 Adam Porybný
0
Náhlasit nevhodný komentář
Odkud? Jaká galaxie? Vždyť ta zpráva je absolutně bez informací, jen že doletěl vzdálený opakující se radiový signál. Jenže tohle dělají pulsary už řadu let.
5.3. | 07:01 pater11
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jednou tydne mam lusteniny, tam je celej puvod hiiiiii.
5.3. | 06:48 cornx
1
Náhlasit nevhodný komentář
Fandovi sci-fi se hned vybaví warp pohon a záblesk při přechodu kosmické lodi do subprostoru. Třeba se zdroj signálu nachází na malém prostoru mezi námi a pozorovanou galaxií.
4.3. | 23:43 Adrian Tozzi
5
Náhlasit nevhodný komentář
To bude ožralej Kalousek
4.3. | 20:47 martinblazek12
2
Náhlasit nevhodný komentář
a co takhle zjistit jestli neobsahuje opakovany signal nejake poselstvi??
4.3. | 20:17 undatra
1
Náhlasit nevhodný komentář
Snad si vědci nemyslí , že nějací ítýci používají radiové vlny .Co když se vůbec na jejich planetě nevyskytují prvky jako křemík , germanium .Nebo že by měli elektronky ?
4.3. | 10:02 hosan77
-5
Náhlasit nevhodný komentář
To bude zase nějaká kachna...