Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Aktualizováno 4.3. 2016 21:24
vesmírná záhada

Vědci zachytili vzkaz z vesmíru! Signál přichází z cizí galaxie

Zdroj: TV Nova

K Zemi ze stejného místa opakovaně doráží stejný radiový signál. Prokázala to analýza dat z observatoře Arecibo v Puerto Ricu. Astronomové jsou zmatení, dosud měli za to, že neznámé radiové signály pochází ze zanikajících hvězd, ty by se ale nemohly opakovat. Lovci UFO mají jasno, jedná se o zprávu od inteligentního života.

Astronomové zachytili 10 milisekund dlouhé radiové výboje z hlubokého vesmíru, které přichází z obrovské dálky mimo hranice naší galaxie. Mělo se za to, že se jedná o náhodné signály pocházející ze zanikajících hvězd, astronomové v nich ale našli vzor.

 

Po převratném objevu a další analýze dat z posledních tří měsíců dokázali vědci nalézt celkem 9 totožných signálů, které přichází neustále ze stejného místa.

 

"Původ těchto pulzů byl až doteď nejasný, objev, který zaznamenal radioteleskop v Arecibu, potvrdil, že jsou vesmírného původu a nejde jen o radiové rušení z Parkes," uvedl pro CBS profesor astronomie na Cornellské univerzitě James Cordes.

 

 

I když si původem signálu vědci nejsou jisti, členka týmu, který signál objevil, Emilly Petroffová z Swinburské univerzity klidnila nadšence a lovce UFO na Twitteru, když napsala: "Jen pro vyjasnění, nevíme co radiové signály způsobuje, ale nemyslíme si, že by to mělo co dělat s mimozemšťany!"

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Lovci UFO spatřili na Marsu neuvěřitelný úkaz! Je tohle vůbec možné?

NASA zveřejnila fotografii vraku mimozemské vesmírné lodi. Havarovala na Marsu

klma TN.cz