Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2016 16:56
náhradní plán

Babiš převezl oponenty: Ožením se a firmu převedu na Moniku!

Zdroj: TV Nova

Pokud koalice schválí návrh zákona o veřejných zakázkách a strany budou ministra financí nadále nutit vzdát se Agrofertu, pak se zřejmě dočkáme svatby. Andrej Babiš v úterý totiž zavtipkoval a prohlásil, že ještě stále má možnost požádat Moniku o ruku a Agrofert přepsat na ni.

Ministr financí Andrej Babiš si vrásky se zákonem o veřejných zakázkách a střetu zájmů příliš nedělá. Pokud by prý dolní komorou prošly zákony, kvůli kterým by se musel vzdát Agrofertu, může ještě "v nejhorším" zorganizovat svatbu, řekl v nadsázce.

Reklama

 

"Možná požádám Moniku o ruku a potom na ni převedu firmu,“ vtipkoval Andrej Babiš. Zmírnil tak své předchozí vyjádření, když se ptal, jestli má současná koalice další smysl.

 

Nejprve se ale pořádně rozčiloval, prý kvůli šoku, který mu způsobili koaliční partneři. O co přesně šlo, si můžete přečíst zde.

 

 

Sněmovna má o zákonu o veřejných zakázkách rozhodovat tento týden ve třetím čtení. S pozměňovacím návrhem, aby se do soutěží nemohly hlásit firmy, které vlastní nejméně z deseti procent člen vlády, nejprve přišel opoziční poslanec Martin Plíšek (TOP 09). Pozitivních reakcí se ale zákon dočkal i u koaličních lidovců a sociálních demokratů, což Babiše pobouřilo.

 

"Tak zaprvé, tenhle návrh nic neřeší a dělá z lidí jen blázny! Mám se podle vás chovat jak Řebíček? Nebo jako Jurečka, který pole převedl na manželku a tváří se, ze mu nepatří!" pronesl již dříve Babiš na adresu současného ministra zemědělství.

 

 

"Zadruhé, pokud tenhle zákon projde s hlasy členů vládní koalice, tak je otázka, jestli má tahle koalice dál smysl, protože na začátku to nevadilo ani socialistům ani lidovcům. Co je ale nejdůležitější, moji voliči to věděli a zvolili mě," uvedl také ministr.

lud TN.cz
Reklama