Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2016 16:56
náhradní plán

Babiš převezl oponenty: Ožením se a firmu převedu na Moniku!

Zdroj: TV Nova

Pokud koalice schválí návrh zákona o veřejných zakázkách a strany budou ministra financí nadále nutit vzdát se Agrofertu, pak se zřejmě dočkáme svatby. Andrej Babiš v úterý totiž zavtipkoval a prohlásil, že ještě stále má možnost požádat Moniku o ruku a Agrofert přepsat na ni.

Ministr financí Andrej Babiš si vrásky se zákonem o veřejných zakázkách a střetu zájmů příliš nedělá. Pokud by prý dolní komorou prošly zákony, kvůli kterým by se musel vzdát Agrofertu, může ještě "v nejhorším" zorganizovat svatbu, řekl v nadsázce.

 

"Možná požádám Moniku o ruku a potom na ni převedu firmu,“ vtipkoval Andrej Babiš. Zmírnil tak své předchozí vyjádření, když se ptal, jestli má současná koalice další smysl.

 

Nejprve se ale pořádně rozčiloval, prý kvůli šoku, který mu způsobili koaliční partneři. O co přesně šlo, si můžete přečíst zde.

 

 

Sněmovna má o zákonu o veřejných zakázkách rozhodovat tento týden ve třetím čtení. S pozměňovacím návrhem, aby se do soutěží nemohly hlásit firmy, které vlastní nejméně z deseti procent člen vlády, nejprve přišel opoziční poslanec Martin Plíšek (TOP 09). Pozitivních reakcí se ale zákon dočkal i u koaličních lidovců a sociálních demokratů, což Babiše pobouřilo.

 

"Tak zaprvé, tenhle návrh nic neřeší a dělá z lidí jen blázny! Mám se podle vás chovat jak Řebíček? Nebo jako Jurečka, který pole převedl na manželku a tváří se, ze mu nepatří!" pronesl již dříve Babiš na adresu současného ministra zemědělství.

 

 

"Zadruhé, pokud tenhle zákon projde s hlasy členů vládní koalice, tak je otázka, jestli má tahle koalice dál smysl, protože na začátku to nevadilo ani socialistům ani lidovcům. Co je ale nejdůležitější, moji voliči to věděli a zvolili mě," uvedl také ministr.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.3. | 21:08 tenistka 175 tenistka175
13
NÁDHERNEJ TAH !!! BRAVO.
1.3. | 17:35 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-9
1.3. | 17:11 tonny44: Mě se ptát nemusí, co má dělat mu stanoví zákon, TheBille
14.3. | 19:22 Miluše Hodermarská
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tady přeci nejde o to aby se vzdal firmy. Ať ten arogant táhne z politiky a nemusí se ženit,ostatně to není žádná lichotka požádat ženu o ruku,aby mu pomohla obejít zákon. On paní Moniku pěkně uráží tím,že to na ni převede,jen když si ho vezme.To je důvěra k partnerce.
13.3. | 19:46 koxkum
2
Náhlasit nevhodný komentář
Je to jeden pohádkář a zloděj vedle druhého.Vhoďte šutr do posranecké sněmovny a můžete trefit buďto kurvu nebo zloděje.Howgh.
2.3. | 18:02 tenistka 175 tenistka175
1
Náhlasit nevhodný komentář
2.3. | 14:00 chtěla bych mít Vaše starosti..................................
2.3. | 11:19 tenistka 175 tenistka175
2
Náhlasit nevhodný komentář
2.3. | 07:44 Jan Vanicek - takovej mladej a tak zatrpklej...asi jste dostal vlastní kouř , jinak by z vás vypadlo něco nebulvárního. Zde zbývá jen projevit soustrast-VÁM. O Babišovic family strach o jejich poměry v rodině nemějte !!! Začněte u sebe-asi je to žluč(ník).....
2.3. | 07:44 Jan Vanicek
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Babis nikoho neprevezl,jen sam sebe.Zlatokopka dostane majetek a babis utre nos. Potom mu skutecne zustane jen ta politika.
1.3. | 23:13 michal729
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Aby nemel holou (zadecek)az to prepise.
1.3. | 22:58 lopata krocan
2
Náhlasit nevhodný komentář
Fiala,Kalousek,Sobotka,Řitodrábek si myslí že Babiš je tak blbý jak oni to je přeci logické že firmu převede na starou a bude ji řídit,akorát že ji bude mít napsanou na sebe stará a řídit firmu může dál akorát místo jeho podpisu se bude podepisovat jeho stará ale obchody bude řídit dal Babiš.
1.3. | 22:28 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
Já bych mu to i odpustil, kdyby opravdu vyčistil republiku od všech klíšťat sajících státní rozpočet. Všechny pochybné firmy, které pro národ nikdy nic užitečného neudělali, ale nějakým způsobem sosají peníze všech, protože bez nich by krachly.
1.3. | 21:08 tenistka 175 tenistka175
13
Náhlasit nevhodný komentář
NÁDHERNEJ TAH !!! BRAVO.
1.3. | 21:05 tenistka 175 tenistka175
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak se AB stane pouze JEDNÍM z mnoha okolo sebe. A už NIKDO nebude mít na co ukazovat ! Recept na tento postup je dávno rozdán jeho největšími protivníky....Bravo Babiš - toto gesto bude ovšem z ORIGINÁLNÍHO soudku =parádní svatební dar !!! Zase bingo.