Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.1. 2016 17:57
zdravotnictví

Vláda plánuje tisícové slevy na léky! Kdo na ně bude mít nárok?

Zdroj: TN.cz

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) plánuje, že by senioři mohli mít levnější léky. Dnes projednal technické okolnosti provedení svého návrhu s ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv Zdeňkem Blahutou. Tento slib ve volebních programech nezazněl a není známo, kolik by tato úleva pro seniory zdravotnictví stála.

Pravidelně užívá léky téměř 90 % seniorů mezi 65 a 74 lety a nad touto věkovou hranicí léky používá téměř každý.
"Cílem je, aby každý z těchto občanů, který potřebuje léčivé přípravky, tak se k nim dostal, v optimálním případě bez jakýchkoliv doplatků. Toto bylo cílem dnešního setkání," řekl Němeček.

 

Seniorům starším 65 let věku hradí zdravotní pojišťovny od loňského září očkování proti pneumokoku, který způsobuje vážný zápal plic. Senioři mají také zdarma očkování proti chřipce a jsou chráněny limitem na léky, nad 2500 korun jim zdravotní pojišťovny peníze vracejí. Němeček připomněl, že současná vláda zrušila regulační poplatky v ambulancích a lékárnách a neobnovila je v nemocnicích.

 

 

Němeček tvrdí, že bude zpracována důkladná analýza ohledně reálné situace z hlediska doplatků na léky v České republice u seniorů a bude vypracován návrh na snížení zátěže doplatků pro seniory. Příští měsíc proběhne setkání, při kterém se návrh bude projednávat. "Pevně věřím, že nalezneme rychlé řešení a řekněme i ta dlouhodobější, která ochrání občany nad 65 let a které jim zajistí léky bez doplatků," dodal ministr zdravotnictví.

 

Do analýz budou zřejmě zařazeni i chroničtí pacienti mladšího věku, například s roztroušenou sklerózou, protože i ti platí vysoké částky za léky. "Primárně jsme se bavili o občanech nad 65 let, protože je považujeme za zranitelnou skupinu. Nicméně, hovořili jsme i o některých skupinách chronických pacientů," tvrdí Němeček.

 

Zatím není jasné, o jak velkou slevu na léky se bude jednat a kterých léků se bude návrh týkat, vše se projedná na zasedání za měsíc.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Emma Drobná prozradila, jak léčí kocovinu. Její recept všichni znáte

Nekoupili jste je také? Interpol hledá prodejce léků na hubnutí, které zabily tuto ženu

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.1. | 18:37 lada48
14
Vědí, že jsou díky gauleiterovi a tiskovému mluvčímu poradců pěkně v řiti tak ...
14.1. | 18:49 pichav
-32
JEZIS TO BUDE ZAS NAFETOVANYCH CECHU !!!!! LEKY BY MELY BYT CO NEJDRAZSI !!!! ...
15.1. | 12:32 suffa
1
Náhlasit nevhodný komentář
Socani jsou nevolitelný už kvůli křivohubýmu a dementnímu Diensbierovi!!
15.1. | 08:50 kimy69
3
Náhlasit nevhodný komentář
Bez doplatku bude jahodovej sirup a ten bude na zápal plic, všechny typy rakovin, otevřené zlomeniny, léčení endoprotéz a náhlé úmrtí...
15.1. | 08:48 kimy69
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tenhle slinta se rád poslouchá...ani nestačí ty svoje lži polykat.
14.1. | 20:33 nemam jmeno
7
Náhlasit nevhodný komentář
Volební kecy
14.1. | 18:49 pichav
-32
Náhlasit nevhodný komentář
JEZIS TO BUDE ZAS NAFETOVANYCH CECHU !!!!! LEKY BY MELY BYT CO NEJDRAZSI !!!! MOZNA I VSECHNY !!!!! PROTOZE SE ZE VSEHO DA VYROBIT FET !!!!! CESI JSOU MISTRI HALUCINACE A FETVYROBY !!!! LEKY BY MELY BYT ZDARMA JEN NA PREDPIS DOKTORUV A OSTATNI TAK 10X DRAZSI A TO MINIMALNE !!!!
14.1. | 18:44 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
8
Náhlasit nevhodný komentář
To jim snad nemůže věřit ani ten největší zoufalec. Copak vláda propláci léky lékárnám? A zdravotní pojišťovny jsou z většiny soukromé subjekty, nutit je nikdo nemůže. Podpora pouze VZP by byla nedovolenou podporou, zasáhl by antimonopolní úřad. Blíží se volby, sosani už zase lžou jako obvykle
14.1. | 18:37 lada48
14
Náhlasit nevhodný komentář
Vědí, že jsou díky gauleiterovi a tiskovému mluvčímu poradců pěkně v řiti tak se snaží podle osvědčeného receptu oblbovat plebs. Je jen otázkou, zda se plebs oblbnout nechá, nebo konečně prozře.
14.1. | 18:21 reypal
11
Náhlasit nevhodný komentář
Blíží se pomalu volby a socani začínají slibovat.Zvláště tenhle slinta se vyznamenává.Ostatně jako většina socanských ministránků.