Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 6. 2016
pardubicko

Smůla novomanželů: Cestou ze svatby jim shořelo auto plné darů

Požár auta novomanželů
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Auto novomanželů shořelo i se svatebními dary.

Neštěstí potkalo pár českých novomanželů. Když jeli ve středu ráno autem plným svatebních darů, automobil začal hořet. Páru se nic nestalo, v autě však shořely jejich svatební dary.

Dnešní den měl patřit k nejšťastnějším v jejich životě. Když ráno čerství novomanželé nakládali svatební dary do jejich vozu Renault Megane, netušili, že je čekají velmi dramatické chvíle.

 

U obce Proseč v Pardubickém kraji jejich vůz začal hořet. Pár stihnul auto opustit, aniž by se jim něco stalo. Z auta však nestihli vzít nic.

 

"Hasiči dostali požár pod kontrolu asi za 15 minut. Automobil byl na alternativní pohon benzín/LPG," řekla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

 

Hasiči museli auto dokonce převrátit, protože začala hořet nádrž na benzín. Hasiči jí pak ochlazovali vodou. "Vlivem požáru došlo k poškození asfaltu na komunikaci. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada - porušení palivového systému."

 

 

Oheň vůz kompletně zničil. A to včetně svatebních darů a větší finanční hotovosti. Škoda byla předběžně odhadnuta na 200 tisíc korun.

pj TN.cz