Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 7. 2017
Rekordní teploty

Peklo v Chorvatsku: Udeří největší vedra za posledních sto let!

Horko
Zdroj: Profimedia
Na některých místech Chorvatska bude až 40 stupňů - ilustrační foto

Turisty v Chorvatsku čeká doslova peklo. V některých částech země bude nejtepleji za posledních sto let! Třeba v Dalmácii by měly teploty šplhat až ke čtyřicítce. Před horkem už varoval chorvatský hydrometeorologický ústav.

Pokud se chystáte na dovolenou v Chorvatsku, připravte se na pořádná vedra. O víkendu budou na některých místech panovat nejvyšší teploty za posledních sto let, upozornil chorvatský Státní hydrometeorologický ústav. Píše o tom portál tvnoviny.sk.

 

Nejméně třicet stupňů bude na celém území Chorvatska. Na většině míst bude ještě tepleji, teploměr ukáže kolem 35 stupňů a někde dokonce teploty vyšplhají až ke čtyřicítce.

 

Rekordní horka předpovídají meteorologové na Středním Jadranu i v dalších dnech. Nejvíce tropické teploty zasáhnou chorvatské vnitrozemí, teploty nad 35 stupňů očekávají ale i v Bosně a Hercegovině nebo Itálii.

 

 

Teplé by měly být i noci, hlavně v oblasti Jadranu. Teplota vzduchu tam na mnoha místech neklesne pod 24 stupňů, to platí i pro teplotu vody v moři.

 

Meteorologové varovali, že vlna veder může negativně ovlivnit zdravotní stav obyvatel i turistů. Přes poledne by neměli lidé vycházet ze svých domovů a pohyb na slunci omezit i přes den. Důležité je dodržovat pitný režim.

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.7. | 11:51 rexrothak
18
Už jsme přestali preferovat jezdit z vedra do ještě většího vedra,takže letos ...
7.7. | 13:25 x x
-23
aaa cechacci se upecou:-)ja uz jsem si tady doma v Dubaji zvyknul na teplo tak ...
7.7. | 18:36 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Já jsem před 2 lety chytil v Itálii také teploty přes 40°C, prostě jsem chodil k moři jen ráno a pak až pozdní odpoledne. Jen výlety v tom vedru nestojí za nic.
7.7. | 16:50 jhena
-7
Náhlasit nevhodný komentář
koukám, že ani mínusáci neznají pojem peklo a jeho význam, hlavně že mínusujou, jen do toho, pojem Peklo je v řadě náboženství místem utrpení a trestu v posmrtném životě Peklo je umístěno v podzemí (viz též podsvětí). Dalšími místy posmrtného života jsou ráj, očistec a předpeklí. PATLALOVĚ
7.7. | 15:45 jhena
-7
Náhlasit nevhodný komentář
peklo se nachází v Chorvatsku ? no pane jo a kde maj ti čerti kotle na vaření zlobidel ? nikde jsme je tu neslišíme, že by pod pískem ? ááááááááá támhle pod tim šutrákem...hm taky nic
7.7. | 13:41 mezihra
13
Náhlasit nevhodný komentář
dobra prilezitost jak třeba zpoplatnit i vykoupani v mori, ne ???
7.7. | 13:25 x x
-23
Náhlasit nevhodný komentář
aaa cechacci se upecou:-)ja uz jsem si tady doma v Dubaji zvyknul na teplo tak se smeju jak cechacci breci kdyz maji trochu vic teplo:-)))))))
7.7. | 13:21 Roman Skala
5
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz bude vedro to jedine co tam uderi bude fajn.
7.7. | 13:02 maxfox
14
Náhlasit nevhodný komentář
To je špatné. Čmoudi půjdou za teplem a do podzimu jich tu máme plno. Pak zas budou brečet,že je jim zima , budou chtít navýšit sociální dávky a malé čmoudíky si ohřát v nějaké pěkné blondýně.
7.7. | 12:33 mariomates
5
Náhlasit nevhodný komentář
Taková čtyřicítka taky není špatná. :-))))
7.7. | 12:33 remark
6
Náhlasit nevhodný komentář
V zimě si budou všichni stěžovat ze je velká kosa. Za mne,ať je horko celý rok mi to nevadí...
7.7. | 12:04 Petr Kelenda
-19
Náhlasit nevhodný komentář
To bude uvařených chrochtávek v tédéíčku v kombajnu a na hlínách nacpaných po střechu zásobou paštik a konzerv. A bude po brutálním zátahu vodspoda ty pi čo.