Aktualizováno 9.10. 2017 22:16
Předvolební chat

Proniknou Piráti do Sněmovny? Jejich předseda odpovídal on-line!

Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Zdroj: Profimedia

Dalším hostem předvolebních rozhovorů na webu TN.cz byl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Jeho strana se může stát jedním z překvapení voleb. Exkluzivní průzkum agentur STEM a STEM/MARK pro TV Nova dává Pirátům přes 6 %. Čeho chtějí Piráti ve Sněmovně dosáhnout? Jejich předseda odpovídal v pondělí od 20:30.

Letošní sněmovní volby jsou pro Českou pirátskou stranu třetí. Zatím zaznamenává výrazný růst. V roce 2010 získali Piráti 0,8 %, před čtyřmi lety už 2,66 % a teď by podle průzkumů měli překonat 5% hranici nutnou pro vstup do Sněmovny.

 

V jiných volbách už Piráti uspěli - v roce 2012 byl "pirát" Libor Michálek zvolen senátorem v Praze, v roce 2014 straně chybělo jen 0,22 % k tomu, aby pronikla do Evropského parlamentu. Piráti v roce 2014 získali 21 mandátů v komunálních volbách, pronikli na pražský magistrát a vyhráli v Mariánských Lázních . Vloni se v Karlovarském kraji dostali do krajského zastupitelstva.

 

Co chtějí Piráti nabídnout voličům? Jak je chtějí přesvědčit, aby jim dali hlasy a za co hodlají ve Sněmovně případně bojovat? Lídra České pirátské strany Ivana Bartoše jste se mohli ptát prostřednictvím formuláře, kde si můžete přečíst jeho odpovědi.


On-line rozhovor

Chat s Ivanem Bartošem

22:25
Erik
Jste pro setrvání v NATO?
22:25
Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Dobrý večer, Eriku. Ano, chceme v NATO setrvat. Stejně tak v EU. Děkuji všem, kteří zde se mnou trávili pondělní večer. Věřím, že jsem zodpověděl, co se dalo. Těm, na které se nedostalo, sledujte prosím můj Facebook: https://www.facebook.com/ivan.bartos.37, kde se snažím s lidmi denně osobně diskutovat, o všem co je zajímá. Nezbývá než dodat, 20. října nás pusťte na ně!!! Dobrou noc všem. Ivan
22:22
zdeněk .1994
Ahoj za 1.veřite tomu co se řika kolem Babiše za 2.chci poprosit za sebe když by jste byl zvolen třeba za premiera nebo strana Pirati by se dostala do parlamentu tak si posvitite i na dalši kauzy třeba OKD-Sobotka,Kalousek,a na dalši kauzy jak slibujete v kampani doufam ze to splnite a neni to jen slib před volbami a potom skutek utek přeju hezky zbytek dne a velky uspech ve volbach
22:22
Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš Předseda Pirátů Ivan Bartoš
1) Morálně je kauza Čapí hnízdo jasná, Babiš účelově vedl svou firmu jako malou, aby získal dotaci, na kterou by Agrofert nedosáhl. Jestli je to trestné nechť posoudí soud. 2) Pokud bude vládnout Pirátská strana, tak věřím, že se policisté a státní zástupci nebudou bát vyšetřovat mocné.
22:21
Ready
Dobrý večer, jaký je Váš postroj k imigrační a muslimské otázce? Někde jsem četl že se vítání nebráníte. Pokud je to pravda zajímalo by mě zda se jedná o naivitu nebo blbost. Děkuji za Vaši odpověď.
22:21
Ivan Bartoš
Předseda Pirátů Ivan Bartoš Předseda Pirátů Ivan Bartoš
Dobrý večer, Piráti nejsou žádní "vítači". Jako mnozí další odmítáme stanovené kvóty pro příjem uprchlíků. Česko má fungující a náročný azylový mechanismus, který nechceme měnit. Jsme pro zavedení komplexního evropského řešení, které například zvládne rozlišit válečného uprchlíka od ekonomického migranta. Bude fungovat systém vracení neúspěšných žadatelů do původní vlasti a naopak spolehlivé prověření a legitimní žadatelé o azyl budou moci důstojně žít a pracovat v jedné ze zemí EU. ČR je nyní 6. nejbezpečnějším státem na světě a na tom nehodláme nic měnit.

 

Předseda Pirátů Ivan Bartoš se narodil v roce 1980 v Jablonci nad Nisou. Vystudoval informační studia a knihovnictví na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy, kde získal malý i velký doktorát. Pracoval jako IT specialista pro různé firmy.

 

 

Předsedou Pirátů byl s krátkou přestávkou od roku 2009 až do roku 2014. Rezignoval po volbách do Evropského parlamentu. Vloni v dubnu byl ovšem opět zvolen předsedou strany. Stranu vede do voleb ve Středočeském kraji.

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.10. | 17:26 hartych
29
Piráti jsou nevolitelní jako ODS,ČSSD,top09,KDU
8.10. | 20:16 inverter
-27
Pirát Bartoš se mi líbí. Mezi piráty je mnoho sympatických lidí. Dostanou můj ...
10.10. | 11:59 Ladislav Bartošek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Vypadá jak ppica
10.10. | 08:57 josef morda
9
Náhlasit nevhodný komentář
Lže jako když Rudé Právo tiskne. Jsou to vítači... mají to ve volebním programu!!!
9.10. | 23:31 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
9.10. | 23:13 Roman Skala ..respektuju názor každýho Čecha, i když s ním nesouhlasí. Koneckonců většina (Čechů a ne cigošů nebo eurobyrokratů) ať rozhodne o budoucnosti naší země. A rozhodnutí té se podřiďme. Národ sobě!
9.10. | 23:13 Roman Skala
-16
Náhlasit nevhodný komentář
Jdu volit Bartoše potřetí a vím už teď, že půjdu i počtvrté.
9.10. | 23:12 Roman Skala
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Při rozhovoru s ostatními představiteli strana zde vládla přísna cenzura při výběru otázek, pánové odpovídali z 80% pouze na dotazy položené spolustraníky. Tn.cz moderovala a režírovala tyto zmanipulované reklamní šoty přesně podle politických notiček. Máte pocit, že je to i Bartošův případ? Ja ne.
9.10. | 22:14 skeptikus
14
Náhlasit nevhodný komentář
..tak co to je zač? Fetka a uživatel nelegálního softvéru nebo co? Že by byl námořníkem se mně nezdá. Namá pásku přes oko..
9.10. | 20:46 fantozzi602
18
Náhlasit nevhodný komentář
je to lhar, neodpovedel mi na otazku,odpovida jen na to co se mu hodi
9.10. | 20:23 Jaromír Pokorný
19
Náhlasit nevhodný komentář
Můj dědeček by moudrý muž, říkával, dlouhé vlasy krátký rozum, kdo lže tak taky krade a mnoho jiných moudrostí, ale to už dnes neplatí, máme totiž demokracii a banány.
9.10. | 19:39 fantozzi602
15
Náhlasit nevhodný komentář
SMAZZKY CHTEJI DO SNEMOVNY ALE NIKDO JIM NEREKL,ZE V POSLANECKE KANTYNE TRAVU NEKOUPIS,JENOM LEVNY RUM
9.10. | 19:23 maxfox
20
Náhlasit nevhodný komentář
Volit piráty = zahozené hlasy.9.10. | 18:47 Jaromír Pokorný - lépe bych to nenapsal.