Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.10. 2015 21:19
Kritika Štrasburku

Rada Evropy: Zeman je islamofob, měli byste ho trestně stíhat

Zdroj: TV Nova

Podle Rady Evropy je prezident Miloš Zeman islamofob. Vyplývá to ze zprávy, která mu vyčítá, že právě on šíří v Česku protiislamistické nálady. Jedna z komisí proto navrhuje, aby Češi přijali zákon, který by umožnil za výroky politiky stíhat. Prezident Zeman kritiku odmítá.

Na černé listině Evropské komise proti rasismu a netoleranci při Radě Evropy se ocitlo hned několik českých politiků - v čele s prezidentem Milošem Zemanem.

 

Zemanovy výroky Radu Evropy přímo pobouřily, do islámu se navážel opakovaně. "Islám, který vznikl v 6 století, je dnes z našeho hlediska ve 14. století a prožívá dobu, kterou křesťanství prožívalo v dobách inkvizice," tvrdí český prezident.

 

Kritizuje i uprchlíky pocházející z islámských zemí. "Nikdo vás sem nezval. Chovejte se tady podle našich pravidel, stejně jako my se chováme ve vaší zemi podle vašich pravidel. Když se vám to nelíbí, jděte pryč," prohlásil Zeman na adresu běženců.

 

Prezident kritiku ze Štrasburku odmítá. "Zaprvé pojem islamofobie nebyl nikdy korektně definován. A já mluvím proti islámskému radikalismu. Přeju autorům této zprávy jediné, aby jim někdo neuřízl zaživa hlavy," uvedl Zeman.

 

 

Komise při Radě Evropy navíc podle webu Českájustice.cz navrhuje, aby politici byly za podobné projevy trestáni. Ministerstvo spravedlnosti ale trestní zákon upravovat neplánuje. "Žádná novela trestního zákoníku. která by souvisela přímo s těmito požadavky v plánu legislativních prací v tuto chvíli není," informovala mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

 

Miloš Zeman je známý tím, že své názory moc nemění. Dá se tedy předpokládat, že ani zvednutý ukazováček od evropské organizace ho k tomu nedonutí.

 

TN.cz Auto
TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.10. | 21:35 navodar007
132
Pane prezidente, děkujeme Vám a držíme Vám palce .
14.10. | 21:30 asfre
-114
Šašek je absolutně odpudivý k jakékoliv kritice a neschopný sebereflexe. No ...
18.4. | 20:25 hoho13
1
Mě připadá rasistická evropská komise, svými kroky diskriminuje původní obyvatelstvo, bílé obyvatelstvo - stíhejte evropskou komisi.
18.4. | 20:22 josefhlavacek
0
Náš prezident Zeman je prostě BOREC. DĚKUJEME PANE PREZIDENTE !
16.4. | 05:22 František Rosendorf
8
Kdo jsou ty osoby které nemají instinkt a nevidí videa vraždících negramotů v arábii a africe!?Jsou podporovány neziskovky penězi ZS embasy,aby protestovali proti velkému čechovi.prezidentu ZEMANOVI?Jsou to fašisté nebo tajné služby USA?Schapira vystěhovat.Do naší politiky se nesmí míchat žádný cizá
15.4. | 21:40 Libuse Kulhankova
10
Pan prezident má pravdu. Nezvali jsme je !!! Za co by měl být trestán??? Souhlasí s ním většina lidí, kromě některých herců, ovlivněná média, Američani a někteří z EU. Ale pomalu a jistě se i odpůrci zmenšují.
26.10. | 13:09 František Novotný
12
Rada Evropy..haha. Tak nakonec budou diktovat i prezidentovi co může říkat, nebo nám ho snad odsoudí a zavřou. Nevolil jsem ho a ani nikoho jiného. Byla to jedna velká katastrofa. V tom co říká jsem 100% s ním. To není legrace, tady jde o vážnou věc. Chudáci ženy a děti, co je tam v těch končinách ...
25.10. | 20:32 adei
20
prezident zeman ma pravdu honem rychle se probudme nez nas naucej se modlit podle nich dit uz deti ve skolach se to ucej a voni to hlasaj ze ovladnou europu bravo prezidente stojime za vamy
23.10. | 22:58 Jiri Voves
17
Rada evropy by se měla spíše zajímat o ochranu hranic EU a když to neumí,tak raději o to jak mohou být zakřivené banány a podobné blbosti a ne o to,co říká pan prezident Zeman ! Říká pouze pravdu,která,až to RE dojde,se už bude zřejmě jmenovat Rada IS.
22.10. | 15:04 Petr Jánský
15
Nejen Rada Evropy ale už i muslim Zajd Raad Husajn jménem OSN dal najevo znepokojení nad "xenofobními a islamofobními projevy prezidenta Miloše Zemana. Zdá se, že hon na prezidenta Zemana už nabírá mezinárodní obrátky. Nejspíš je potřeba rychle hledat obětního beránka jako zástupný problém v ...
22.10. | 14:50 Petr Jánský
21
Rada Evropy by se měla raději starat o řešení současného i budoucího přívalu migrantů ze všech koutů Evropy, Asie a Afriky. Na místo toho dehonestuje představitele suverenního státu, který se nebojí pojmenovat islám a jeho praxi podle koránu.
22.10. | 14:24 Petr Jánský
24
Rada Evropy by se měla raději starat o řešení současného a budoucího přívalu migrantů ze všech koutů Evropy, Asie a Afriky, místo toho útočí na představitele suverenního státu, který dokáže pojmenovat islám tak, jak se prezentuje v koránu.