Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.10. 2015 21:19
Kritika Štrasburku

Rada Evropy: Zeman je islamofob, měli byste ho trestně stíhat

Zdroj: TV Nova

Podle Rady Evropy je prezident Miloš Zeman islamofob. Vyplývá to ze zprávy, která mu vyčítá, že právě on šíří v Česku protiislamistické nálady. Jedna z komisí proto navrhuje, aby Češi přijali zákon, který by umožnil za výroky politiky stíhat. Prezident Zeman kritiku odmítá.

Na černé listině Evropské komise proti rasismu a netoleranci při Radě Evropy se ocitlo hned několik českých politiků - v čele s prezidentem Milošem Zemanem.

 

Zemanovy výroky Radu Evropy přímo pobouřily, do islámu se navážel opakovaně. "Islám, který vznikl v 6 století, je dnes z našeho hlediska ve 14. století a prožívá dobu, kterou křesťanství prožívalo v dobách inkvizice," tvrdí český prezident.

 

Kritizuje i uprchlíky pocházející z islámských zemí. "Nikdo vás sem nezval. Chovejte se tady podle našich pravidel, stejně jako my se chováme ve vaší zemi podle vašich pravidel. Když se vám to nelíbí, jděte pryč," prohlásil Zeman na adresu běženců.

 

Prezident kritiku ze Štrasburku odmítá. "Zaprvé pojem islamofobie nebyl nikdy korektně definován. A já mluvím proti islámskému radikalismu. Přeju autorům této zprávy jediné, aby jim někdo neuřízl zaživa hlavy," uvedl Zeman.

 

 

Komise při Radě Evropy navíc podle webu Českájustice.cz navrhuje, aby politici byly za podobné projevy trestáni. Ministerstvo spravedlnosti ale trestní zákon upravovat neplánuje. "Žádná novela trestního zákoníku. která by souvisela přímo s těmito požadavky v plánu legislativních prací v tuto chvíli není," informovala mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

 

Miloš Zeman je známý tím, že své názory moc nemění. Dá se tedy předpokládat, že ani zvednutý ukazováček od evropské organizace ho k tomu nedonutí.

 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.10. | 21:35 navodar007
135
Pane prezidente, děkujeme Vám a držíme Vám palce .
14.10. | 21:30 asfre
-115
Šašek je absolutně odpudivý k jakékoliv kritice a neschopný sebereflexe. No ...
16.10. | 23:29 Jan Novák
4
Náhlasit nevhodný komentář
Kde je pravda, kterou nám zakazují kritizovat? Tady: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/projekt-euromed
16.10. | 23:29 Jan Novák
6
Náhlasit nevhodný komentář
Evropa se vážně potýká s tzv. migrační krizí. Nikde jsem ale neslyšel, že by Evropská rada kritizovala německou kancléřku za její velkorysé zvaní oněch migrantů, kteří působí problémy v celé západní Evropě. Ne xenofobie velké části obyvatel Evropy ale frustrace z maření plánů sebedestrukce..
16.10. | 23:22 Jan Novák
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle je regulérní totalita. Jeden jediný správný názor je ten bruselský a cokoliv jiného, vyřčeného nahlas se musí zadupat hned v zárodku! Kam se poděla demokracie a její principy? Listina práv a svobod?
16.10. | 16:52 Stary Sedyvlk
11
Náhlasit nevhodný komentář
Tak by mě zajímalo komu opět vadí že někdo chce svým hlasem podpořit nějaký názor,to už ta cenzura je i na těchto diskuzích?Je to ten nejubožejší projev nadřazenosti nad normálními lidmi.Cenzor by se měl stydět a dát si velikou facku a přestat blbnout.
16.10. | 16:12 gugga
0
Náhlasit nevhodný komentář
Swedish court allows the flying of ISIS flag https://www.rt.com/news/362929-sweden-isis-flag-facebook/
16.10. | 16:11 gugga
19
Náhlasit nevhodný komentář
Bolševici z Brusele se můžou zbláznit. Těším se, až Zeman vyhraje další volby :)
16.10. | 09:31 František Zemek
13
Náhlasit nevhodný komentář
ta Rada €vropy to je co, kdo ji volil, jaký má mandát ???
18.4. | 20:25 hoho13
20
Náhlasit nevhodný komentář
Mě připadá rasistická evropská komise, svými kroky diskriminuje původní obyvatelstvo, bílé obyvatelstvo - stíhejte evropskou komisi.
18.4. | 20:22 josefhlavacek
17
Náhlasit nevhodný komentář
Náš prezident Zeman je prostě BOREC. DĚKUJEME PANE PREZIDENTE !
16.4. | 05:22 František Rosendorf
22
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo jsou ty osoby které nemají instinkt a nevidí videa vraždících negramotů v arábii a africe!?Jsou podporovány neziskovky penězi ZS embasy,aby protestovali proti velkému čechovi.prezidentu ZEMANOVI?Jsou to fašisté nebo tajné služby USA?Schapira vystěhovat.Do naší politiky se nesmí míchat žádný cizá