Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.2. 2015 20:09
Kontrola inspekce

Fotogalerie: V těchto nechutných podmínkách nám připravovali jídlo

SZPI uzavřela tyto provozovny
Zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela celkem tři provozovny. Bar ve Stodu na Plzeňsku a rychlé občerstvení v Praze a Jeseníku. Inspekce provozovatelům nařídila zákaz užívání prostor z hygienických důvodů.

Inspektoři SZPI zjistili zásadní nedodržení hygienických požadavků ve třech provozovnách. Zákaz užívání prostor se týká těchto provozoven:

 

Asijské bistro v ulici Lipovská 1054/5 v Jeseníku. V tomto rychlém občerstvení inspekce zjistila zásadní nedodržení hygienických podmínek. Dokonce tam našli mrtvé i živé škůdce. Konkrétně v přípravě masa ve skladu i v hlavní části výroby byl objeven Rus domácí. V celé provozovně inspekce zjistila nečistoty, které evidentně vznikly v důsledku dlouhodobého zanedbání úklidu, např. zbytky jídla na podlaze a vrstvy zaschlých mastných nečistot v elektroinstalaci a vzduchotechnice umožňující výskyt škůdců.

 

Čínská restaurace a bistro Li de v ulici Bozděchova 637/9 v Praze 5. V rychlém občerstvení, které nabízí asi devadesát druhů jídla, inspekce našla suroviny uložené v silně špinavých obalech. Sporáky a digestoře pro odtah par byly silně znečištěné mastnými vrstvami. Dále provozovatel dlouhodobě neudržoval v čistotě skladové prostory a v kuchyni nebyla k dispozici teplá tekoucí voda.

 

113

FOTOGALERIE: SZPI uzavřela dvě bistra a bar

Zdroj: SZPI

SZPI uzavřela tyto provozovny - 10

Hodnocení:

 

Herna – bar na Náměstí ČSA 617 ve Stodu na Plzeňsku. V baru neměl provozovatel zajištěn přívod teplé vody a v době kontroly nefungoval ani přívod studené vody, v provozovně tak nebylo možné zajistit základní hygienické podmínky pro mytí použitého výčepního skla a ostatního nápojového nádobí.

 

Všem provozovatelům inspekce (SZPI) nařídila odstranění těchto pochybení a zahájí s nimi správní řízení o uložení pokuty. Nápravu bude SZPI prověřovat opakovanou kontrolou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nebezpečné výrobky: Pozor na krémy i vlhčené ubrousky pro děti

Inspekce objevila myší trus a hlodavce v pekárně! Uzavřela ji

Nejhorší potraviny roku 2014: Na co si dát při nákupu pozor?

Inspekce našla v prodejně myší trus a nástrahy mezi potravinami!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

V Japonsku láká restaurace na specialitu: Smažené vagíny!

VIDEO: Žena sní plátek uzeného za setinu vteřiny. Vdechne ho...

TN.cz / vem

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.2. | 21:12 Hnidák Hnojil
16
Žer si co chceš sám, ale pokud to chceš nabízet jiným lidem v civilizované ...
5.2. | 20:11 nguyen8
-18
Jsme svéprávní lidé a komu se to nelíbí ten to nemusí jíst. Nepotřebuji, aby ...
6.2. | 18:16 asfre
0
Náhlasit nevhodný komentář
5.2. | 21:28 nguyen8 - souhlas, vím moc dobře co dokáží naši lidé, A je překvapivé, že daleko větší humus jsme vždy nacházeli u žen. Doma napíglováno, v práci ke zblití.
6.2. | 13:39 Milan Brejcha
0
Náhlasit nevhodný komentář
Prasata !!!
6.2. | 10:08 Martin Arh
0
Náhlasit nevhodný komentář
jooo a na vyplatu vas stejne skoro vzdy podelaj ja jsem po 10 letech v gastronomii sel delat na postu
6.2. | 10:06 Martin Arh
3
Náhlasit nevhodný komentář
jako kuchar muzu rict ze na obed by jsem sel jen do 3 z 10 restauraci kde jsem delal nejhorsi je ze nektery podnikatele by jsi nechali koleno provrtat za 5 korun a tak to i vypada potraviny z vyprodeje nejlepe prosli v 80procentni sleve aby nemuseli platit vic lidi kuchar dela vse od nadobi po ...
5.2. | 21:35 chitran
1
Náhlasit nevhodný komentář
Restaurace popř. občerstvení, bistra, kavárny, cukrárny, které provozují podnikatelé českého národa se ničím moc nelíší od asijských podniků. Jako vždy, ...
5.2. | 21:28 nguyen8
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Hnidaku, my nerozdelujeme zeme na civilizovane a necivilizovane, ale na lidi civilizovane a necivilizovane. A ty vzhledem k tvemu slovniku patris k tem necivilizovanym primitivnim. Mimochodem kdyz u nas byla Angkorska vyspela kultura, vy jste lezli po stromech. Ty sam jsi ke kulture evidentne ...
5.2. | 21:12 Hnidák Hnojil
16
Náhlasit nevhodný komentář
Žer si co chceš sám, ale pokud to chceš nabízet jiným lidem v civilizované zemi, tak budeš dodržovat jejich podmínky. Jinak si odtáhni zpátky do džungle.
5.2. | 20:11 nguyen8
-18
Náhlasit nevhodný komentář
Jsme svéprávní lidé a komu se to nelíbí ten to nemusí jíst. Nepotřebuji, aby mne někdo určoval nebo zakazoval co mám jíst. Chci být svobodný občan. Já třeba mám rád toto: http://www.dovietnamu.cz/fotogalerie/#a01154749-jpg
5.2. | 19:40 hondarr6
14
Náhlasit nevhodný komentář
Lidi jsou hovada, jak jde o penize.