Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Varovné příznaky infarktu
21.09.
Srdeční onemocnění

Na infarkt umírá méně Čechů, i tak děsí! Jak ho poznat? PŘÍZNAKY

Na infarkt v Česku umírá stále méně lidí. Za posledních šest let klesla úmrtnost o neuvěřitelných 20 procent. I přesto patří onemocnění srdce k největším zabijákům Čechů. Víte, jak infarkt poznat a zabránit tak tragickému konci?

Test na Alzheimer
21.09.
vážná nemoc

Hrozí vám Alzheimer či demence? Udělejte si tři jednoduché testy

Na 21. září každoročně připadá Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Jedná se o onemocnění mozku, při kterém umírají mozkové buňky. Nemocní lidé zapomínají, nepoznávají své blízké a postupně nad sebou ztrácí kontrolu. Nehrozí onemocnění i vám? Udělejte si několik jednoduchých testů.

Květa Fialová
20.09.
herečka

Květu Fialovou převezli do nemocnice! Její stav je vážný

Herečka Květa Fialová (88) byla podle informací Blesku převezena ve vážném stavu na kardiologickou kliniku jedné z pražských nemocnic. Herečka se již několik let potýká s Alzheimerovou chorobou.

Prásk.tv píše:

Květa Fialová - 1
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Prezident Miloš Zeman na setkání se Sergejem Lavrovem
aktualizováno 20.09.
cukrovka a kouření

Prezident hazarduje se zdravím. Tohle vše mu hrozí kvůli kouření

Zdraví Miloše Zemana je velmi sledovaným tématem, poslední vyšetření ukázalo, že ho trápí jen cukrovka a neuropatie dolních končetin. I přesto prezident hazarduje se svým zdravím, kouření se stále nevzdal. To ve spojení s cukrovkou může neblaze působit na průběh nemoci i její léčbu.

Kontaktní čočky
18.09.
Ztráta zraku

Máte kontaktní čočky při koupání? Lékaři varují před oslepnutím!

Nošení kontaktních čoček je pohodlnější, než brýle, především při sportu je to výhodné. Pokud však jdete s kontaktními čočkami plavat nebo se s nimi sprchujete, hrozí vám infekce rohovky a můžete i oslepnout, varují lékaři.

Bonusy od pojišťovny
17.09.
čas na změnu

Tisíce na brýle i rovnátka! Která pojišťovna toho nabízí nejvíc?

Pokud nejste spokojeni s tím, co vaše zdravotní pojišťovna nabízí, můžete ji změnit. Teď je na to nejvyšší čas! Abyste se stali klienty nové pojišťovny od nového roku, musíte se k ní přihlásit do konce září. Podívejte se, jaké výhody u jednotlivých pojišťoven získáte!

Jídlo v alobalu
16.09.
zdravá svačina

Balíte jídlo do alobalu? Na těchto šest věcí si dejte dobrý pozor

Ideální svačina pro děti by měla být podle hygieniků složena z čerstvých a kvalitních surovin, chybět by nemělo ani ovoce a zelenina. Do čeho ale takovou svačinu zabalit, aby byla zdravotně nezávadná?

Miloš Zeman
aktualizováno 15.09.
zdraví prezidenta

Miloš Zeman o rakovině slinivky: Řekl, jak dopadl na vyšetření

Prezident Miloš Zeman podstoupil prohlídku na počítačovém tomografu. Chtěl tak vyvrátit spekulace o tom, že trpí rakovinou. A vyšetření potvrdilo, že je úplně zdravý. Řekl to ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem na televizi Barrandov.

Kirsty Butler
12.09.
děsivá pravda

Myslela si, že je v osmém měsíci. Ultrazvuk odhalil něco jiného

Kirsty Butlerové (22) ze Swansea, se abnormálně začalo zvětšovat bříško. Když se vydala k lékaři, bylo jí oznámeno, že je teprve v šestém týdnu těhotenství. Velikost bříška však neodpovídala velikosti plodu. Ultrazvuk poté odhalil tragickou skutečnost. V jejím břiše byl nádor, který navíc ohrožoval její plod.

Těhotná pije alkohol
08.09.
pití v těhotenství

Šokující studie: Tak bude vypadat vaše dítě, když budete pít alkohol

O více než dvacet let vám zkrátí život nadměrná konzumace alkoholu. Vyplývá to z nové studie Národního ústavu duševního zdraví. V Evropě je také až 2,6krát větší výskyt fetálního alkoholového syndromu než ve světě, v jehož důsledku není více než polovina jím postižených dětí schopna samostatného života v dospělosti.