Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

chraňte se

Nepodceňujte menstruaci! 6 věcí, které prozradí o vašem zdraví

Většina žen svou menstruaci příliš nesleduje - a to je chyba. Kromě těhotenství totiž mohou veškeré nepravidelnosti v periodě a síla krvácení odhalit vážné zdravotní problémy.

Neuvěřitelná "léčba"

Potřeboval se zbavit zácpy, léčba úhořem ale nezabrala!

Máte zácpu nebo průjem? Pak vám kamarádi a známí jistě rádi dají spoustu zaručených rad, jak činnost střev srovnat. Devětačtyřicetiletý muž ovšem zjistil, že strkat si do těla živá zvířata není cesta k vyléčení, ale spíš na hřbitov.

Vyšetření u doktora
Aktualizováno 18.4. 2017 20:48
Vážné nemoci

Epidemie na postupu! Řádí příušnice, spalničky i žloutenka!

Na Jihlavsku se nedaří zastavit epidemii příušnic. Nakažených stále přibývá - celkem jich už je na sto padesát. První nemocní se objevili před třemi měsíci. Navíc se nejedná o jedinou epidemii. Na severní Moravě se ve velkém vyskytují spalničky. Na jižní zase žloutenka.

Prásk.tv píše:

1990034
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Hrozivá nemoc

Spalničky se šíří Českem! Komu hrozí a jak je poznat? PŘÍZNAKY

Epidemie spalniček udeřila hlavně v Moravskoslezském kraji. Onemocnění se dál šíří, lékaři evidují desítky případů. Nejvíce ohroženy jsou děti a také lidé, kteří nebyli očkováni, případně zdravotníci. Jak spalničky poznat a kdy je načase jít k lékaři?

Jak je to správně?

Balení, mytí rukou, spaní: 9 věcí, které děláte špatně a ani to nevíte!

Existují věci, které děláme úplně automaticky. Prostě jsme se je tak naučili a od té doby už postup neměníme. Ani nás nenapadne, že bychom tak základní věci mohli dělat špatně. Většinou to tak ale je! Čtěte, jak je to správně.

Cukrovka
Aktualizováno 14.4. 2017 21:11
Diabetes

Cukrovka ohrožuje víc Čechů, aniž by to tušili. Jak ji poznat?

Na 14. duben připadá Světový den monitoringu diabetu. Tato zákeřná nemoc postihuje stále více Čechů, velká část z nich přitom vůbec neví, že cukrovku má.

přehled příznaků

Parkinson ohrožuje i mladé lidi! Jak nemoc poznáte? Otestujte se!

Svět si 11. dubna připomíná Den Parkinsonovy choroby. Toto onemocnění patří k nejzávažnějším nevyléčitelným poruchám nervové soustavy. Jen v Česku jí trpí přes dvacet tisíc lidí.

Růžový úplněk
Aktualizováno 11.4. 2017 08:28
mocný měsíc

Noc ozářil magický růžový úplněk. Co přináší a na co si dát pozor?

V pondělí v noci na obloze panoval mocný růžový úplněk. Pokud jste ale čekali, že se na oblohu vyhoupne růžově zbarvený Měsíc, byli jste nejspíš zklamaní. Svůj název dostal podle něčeho úplně jiného.

VÍKEND: Jíme, cvičíme a hubneme

Vypadá to skoro jako zázrak. Zhubnout díky cvičení, kde každých 40 vteřin odpočíváte, a díky jídelníčku, v němž máte dovoleno jíst všechno včetně dortů. Tahle dieta prý ale skutečně funguje.

Víkend: Jarní houby
Aktualizováno 6.4. 2017 12:39
hurá na houby!

Už rostou! Lesy jsou plné léčivých hub, dokážou zázraky! PŘEHLED

Češi jsou národem houbařů a proto snad každého potěší, že na smaženici nemusíte čekat až do podzimu. Už teď jsou lesy plné zázračných hub a poznáte je snadno!