Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tuberkulóza
včera 12:47
Otevřená tuberkulóza

Firmu v Jihlavě děsí "tubera", na testy musejí desítky zaměstnanců!

V jedné z průmyslových firem v Jihlavě musí řešit velmi nepříjemné problémy. Pracoval tam zahraniční dělník, který trpí otevřenou formou vysoce nebezpečné tuberkulózy. Muž skončil v nemocnici. Na kontrolní testy teď musí desítky jeho spolupracovníků a známých.

Chřipka
11.10.
jak na nemoc

Zatočte s chřipkou jedna dvě. Léčitelka poradila hotové zázraky!

Ochladilo se a rýma a nachlazení na sebe nenechaly dlouho čekat. Pokud se chcete uchránit před tím, aby vás chřipka zahnala na několik dní do postele, vyzkoušejte některé babské rady a utněte příznaky nemoci hned v počátku!

Adam Vojtěch
aktualizováno 10.10.
registr

Lékaři budou sdílet záznamy, jaké léky užíváme, schválila vláda

Lékaři a lékárníci by měli mít v budoucnu přehled o všech lécích, které má pacient předepsané. Počítá s tím návrh novely zákona o léčivech, který dnes schválila vláda. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) novinářům po jednání kabinetu řekl, že možnost sdílet informace mezi poskytovateli zdravotní péče zajistí bezpečnější a kvalitnější předepisování léků.

Prásk.tv píše:

Eva Burešová - 1
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Lékárník
aktualizováno 10.10.
Velké výpadky

V lékárnách schází lék na rakovinu, navíc se nedá nahradit!

V lékárnách v Plzeňském kraji i v jiných částech republiky chybí lék Tamoxifen, který je důležitým preparátem pro onkologické pacienty. Výpadek je o to horší, že se tento lék nedá nahradit a jeho jediný výrobce má dlouhodobé problémy.

Odchycená mamba zelená
aktualizováno 08.10.
Špatné vyhlídky

Žena uštknutá mambou zůstává v kómatu, prognóza není dobrá

Mladá žena, kterou na začátku minulého týdne uštkla v domě v pražských Hlubočepích jedovatá mamba zelená, stále zůstává v nemocnici a je na tom zle. A to i přesto, že protijed zabral přesně tak, jak měl.

Komáři - ilustrační foto - 1
aktualizováno 27.09.
Znepokojivý posun

Západonilská horečka v Česku zabíjela! Zemřela seniorka (72)

Zemřel první člověk, který se na českém území nakazil západonilskou horečkou. Jde o dvaasedmdesátiletou ženu, která v inkubační době prokazatelně nebyla v zahraničí.

Lékař Ilustrační snímek
26.09.
Zdravotnická krize

Chybí lékaři i sestry, zavírají oddělení po celém Česku!

Nemocnice v Česku bojují s personální krizí. Situace je tak vážná, že některá oddělení byla nucena omezit péči, nebo byla dokonce uzavřena.

Epilepsie je nejčastější dětskou chronickou chorobou
26.09.
Zjistěte to včas

Trpíte výpadky paměti či křečemi? Můžete mít epilepsii. Ověřte si to

Epilepsie je jedním z nejčastějších mozkových onemocnění. U dětí je dokonce nejčastější chronickou chorobou vůbec. Jedním z kroků, jak dostat tuto nemoc pod kontrolu, je její včasné odhalení. Jak poznáte, že trpíte epilepsií?

Muže trápí vysoký cholesterol už od 15-ti
aktualizováno 25.09.
Skryté nebezpečí

Petr s cholesterolem bojuje už od puberty. Takhle se ochráníte!

Tělo se bez něj sice neobejde, ale ve větším množství může být tichým zabijákem. Řeč je o cholesterolu. Na onemocnění způsobená jeho vysokou hodnotou v krvi u nás denně zemře 27 lidí. Věk pacientů se přitom rapidně snižuje.

Příspěvky pojišťoven
aktualizováno 26.09.
přehled benefitů

Máte poslední dny na změnu pojišťovny! Tohle všechno nabízejí

Jestli dlouhodobě nejste spokojení se službami vaší zdravotní pojišťovny, není nic jednoduššího, než ji změnit. Jde to ale jen jednou ročně a letošní poslední termín se už kvapem blíží!