Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka
07.12.
Neschopenky

Tyto nemoci Čechy trápí nejvíc! Marodila třetina zaměstnanců

Češi nejčastěji marodí s nemocemi dýchacích cest. Loni kvůli nim bylo přes 600 tisíc neschopenek. Následují nemoci pohybové soustavy a úrazy nebo otravy. Nejvíce lidí stonalo ve Středočeském kraji a v Praze, které ale mají také nejvíce obyvatel.

Čekárna
06.12.
Výkyvy teplot

Přibylo infarktů a kolapsů. Prudké změny počasí lidem nesvědčí

Počasí je v posledním týdnu jako na houpačce. Během 24 hodin jsou někde teplotní rozdíly vyšší než 15 stupňů. To podle lékařů vůbec nesvědčí našemu zdraví. A není tak divu, že stoupá počet výjezdů zdravotníků kvůli kolapsům a infarktům.

Smutný pes
aktualizováno 03.12.
Co dělat

Pejskům na podzim hrozí vážné nemoci! Takhle jim zabráníte

Stejně jako lidé jsou i pejskové na podzim náchylnější k nemocem. Stačí, aby při ranní procházce prochladli, a mají komplikace na několik týdnů. Veterinář poradil, jak nemoci poznat a co proti nim dělat.

Prásk.tv píše:

Ben Cristovao - 1
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Spánek
03.12.
Překvapivé zjištění

Ženám, které chrápou, hrozí infarkt a mrtvice více než mužům!

Ženy, které chrápou, by měly zbystřit. Podle nové studie německých vědců jim totiž hrozí infarkt či mrtvice víc než mužům, kteří v noci také "řežou dříví".

Lékárna
29.11.
Zdravotní pojištění

Pojišťovny teď vrací tisíce korun za léky! Máte na ně nárok i vy?

Právě v těchto dnech posílají zdravotní pojišťovny části klientů peníze za doplatky na léky za třetí čtvrtletí roku. Díky snížení takzvaného ochranného limitu se vracení peněz týká mnohem většího počtu lidí než loni a pojišťovny stojí stovky milionů korun.

KOŘENÍ: Genetikou proti rakovině
aktualizováno 28.11.
Změněné geny

Vědec se chlubí přepsanou DNA dětí, experty jeho pokus děsí!

Čínský vědec, který stojí za první geneticky upravenou DNA lidského embrya, se objevil na veřejnosti a na konferenci v Hongkongu se osobně pochlubil svými výsledky. To, co mnozí genetikové popisují jako pokus století, ale odbornou veřejnost děsí. Modifikovaný kód DNA budou totiž potomci narozených dvojčat dědit.

Chřipka
27.11.
Oslabení imunity

Vánoce zvyšují riziko nemocí! Lékař poradil, jak se jim vyhnout

Zima naplno dorazila do Česka a přinesla s sebou i zvýšené riziko nemocí. Může za to úbytek slunečního svitu, předvánoční stres, ale také například účast na vánočních besídkách. Jak posílit imunitu, abychom se vyhnuli zákeřné chřipce?

Deset půodců stresu
23.11.
Podzimní splíny

Depresí na podzim přibývá, trpí jí 700 tisíc lidí! Jaké jsou příznaky?

Za posledních dvacet let se počet pacientů, kteří se léčí na psychiatrických ambulancích s depresí zdvojnásobil. Pravidelně navštěvuje psychiatry 100 tisíc lidí, ale příznaky nemoci jich má až sedmkrát tolik. Počty nemocných stoupají nejvíc s příchodem podzimu.

Oslavy královny Alžběty - 5
21.11.
71 let spolu

Královský pár má výročí svatby! Proč Alžběta slavila bez manžela?

Britský královský pár slaví výročí svatby. Královna Alžběta II. a princ Philip jsou spolu už 71 let. Na veřejnosti se však britská královna v tento významný den objevila bez manžela. Média tak spekulují o špatném zdravotním stavu prince Philipa.

Vysoký tlak
aktualizováno 22.11.
Smrtelné onemocnění

Tisíce lidí netuší, že mají vysoký tlak! Lékařka radí, jak to poznat

Vysokým krevním tlakem trpí podle odhadů dva miliony Čechů, více než čtvrtina o tom ale netuší. Hypertenze přitom může způsobit infarkt, mrtvici nebo plicní embolii.