Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Elektronická cigareta
včera 17:55
škodlivý nikotin

Intoxikací z e-cigaret přibývá. Takhle poznáte, že jde o otravu

Zatímco e-cigaretu považují někteří kuřáci za "zdravou" alternativu cigaret, odborníci tuto formu nepovažují za zcela bezpečnou. Problémem totiž stále zůstává škodlivý nikotin, který je obsažen i v e-cigaretách. I když je případů otrav z e-cigaret výrazně méně než otrav z běžných cigaret, případů stále přibývá a lidé tento typ otravy velmi podceňují.

Ordinace
aktualizováno včera 06:52
světový průzkum

Stěžujete si na naše zdravotnictví? Chyba, patří totiž mezi nejlepší!

Pokud si často říkáte, že u lékaře čekáte dlouho nebo se vám nelíbí, že musíte doplácet za léky, možná vás bude zajímat fakt, že český zdravotní systém patří ve světovém měřítku k těm nejlepším. Publikace OECD Health at a Glance 2017, kterou vydala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, zkoumala různé aspekty zdravotnictví.

Příliš práce
včera 05:45
změňte stravu

Jste moc ve stresu? Takhle vám tělo dává najevo, že máte polevit

Nové průzkumy dokazují, že čtyři z pěti dospělých jsou během pracovního týdne ve stresu. A minimálně jeden člověk z deseti se cítí ve stresu konstantně. Podle nutričních specialistů za stresem stojí i nedostatek vitaminů a minerálů. A pokud jsme ve stresu, tělo nám to dává jasně najevo.

Prásk.tv píše:

Jak si správně utřít zadek
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Pláč
19.11.
výsledky studie

"Zlomené srdce" způsobuje lidem stejné poškození jako infarkt

Silný emocionální stres může způsobit vašemu srdci stejné škody jako infarkt. Potvrzují to nejnovější britské studie z Univesity v Aberdeenu. Tzv. syndrom zlomeného srdce může srdeční sval poškodit natrvalo. Podle britské Nadace srdce na takové poškození navíc neexistuje lék.

Pojištění zdraví
19.11.
Nenechte se zaskočit

Zdraví je to nejcennější, co máte – pojistěte si ho

Stal se vám úraz nebo jste onemocněli? Pojištění slouží právě k pokrytí výpadku příjmu.

Dobrý Anděl - Ládík je po dětské mozkové obrně
18.11.
Krutý osud

Ládík se měl narodit zdravý, po obrně mu pomáhá Dobrý Anděl!

Z tisíce narozených dětí jsou dvě až tři, které trpí dětskou mozkovou obrnou. Jedním z nich je i malý Ládík z Kladna, který se měl narodit jako zdravé miminko, ale už sedm let bojuje s tímto trvalým postižením. S velmi náročnou péčí finančně pomáhá jeho rodině nadace Dobrý Anděl.

Lékař Ilustrační snímek
aktualizováno 18.11.
E-recepty

Skončíme, varují lékaři. Vadí jim povinné elektronické recepty!

Česko se už teď potýká s velkým nedostatkem lékařů a vypadá to, že brzy jich bude ještě méně. Spousta z nich se chystá zavřít ordinace kvůli plánovanému zavedení e- receptů, které mají být povinné už od příštího roku. Jde většinou o starší a zkušené lékaře, kteří neumí, nebo nechtějí pracovat s počítačem.

Nemocný muž
aktualizováno 15.11.
přehled nejčastější onemocnění

Češi jsou národem marodů! Tyto nemoci letos potrápily nejvíc lidí

Češi už letos promarodili téměř 14 miliard korun! Každý člověk v průměru prostonal pět dnů, nejčastěji kvůli nemocím dýchácích cest. Počet vydaných neschopenek meziročně vzrostl o deset procent.

Varovné příznaky infarktu
14.11.
světový průzkum

Češi nejvíce umírají kvůli alkoholu. Jak jsou na tom ostatní?

V průměru se Češi dožívají zhruba 79 let. Ve světovém měřítku vyspělých zemí se však jedná o věk podprůměrný. Průměr Čechům nejvíce sráží vysoká spotřeba alkoholu a choroby srdce. Potvrzuje to výroční zpráva Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj.

Mor na Madagaskaru
13.11.
Mrazivá předpověď

Vědci varují: Smrtící mor se rozšíří z Afriky i do Evropy a Ameriky!

Masivní epidemie moru, která na Madagaskaru zabila minimálně 165 lidí a další dvě tisícovky nakazila, se šíří. Momentálně se nákazy obávajjí země pevninské Afriky, podle expertů existuje ovšem reálná možnost, že se smrtící nemoc rozšíří i do Evropy a Ameriky.