Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Smutný lékař
aktualizováno včera 20:53
Epidemie pokračuje

Spalničky se nedaří zastavit, v ohrožení jsou už i lékaři!

Spalničky se dál šíří Českem. Od začátku letošního roku je hlášeno už 120 případů a to je o polovinu víc než za celý minulý rok. Spalničkami jsou ohroženi i lékaři. Ministerstvo zdravotnictví chce vyzvat ředitele nemocnic, aby na své zdravotníky apelovali a nechali je preventivně všechny očkovat.

Kouření
19.02.
Alarmující zjištění

Kouření škodí víc, než si myslíte. Třeba při léčbě rakoviny kůže!

Britští vědci z univerzity v Leedsu našli spojení mezi kouřením cigaret a nádorovými onemocněními kůže. A není to spojení pozitivní. Podle studie totiž kuřáci a bývalí kuřáci s rakovinou hůř bojují a mají nižší šanci, že po diagnóze přežijí následujících 10 let.

MHD
19.02.
Zdraví

Stát ukázal mapy hluku. Podívejte se, jestli není randál i u vás!

Ministerstvo zdravotnictví uveřejnilo na svých webových stránkách podrobné hlukové mapy, které ukazují, kde v Česku je největší randál. Podívejte se, jestli i vy náhodou nebydlíte na místě, kde to neustále hučí jako v úle.

Prásk.tv píše:

Karl Lagerfeld - 1
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Dívka v depresi
18.02.
Aspergerův syndrom

Pomáhejte lidem, jako jsem byla já, vzkázala Viky. Pak si vzala život

Potíže s komunikací, problém porozumět ironii, nepochopení okolím – i tak se cítí lidé, kteří trpí autismem. V krajním případě dokonce svůj život dobrovolně ukončí sebevraždou. Příznaky, že něco není v pořádku, mohou rodiče vidět často už u malých dětí.

Spalničky
17.02.
Spalničky v Evropě

Epidemie spalniček má jednoho viníka. Stopy vedou do Ruska

Za epidemii spalniček, která v posledních dnech sužuje Evropu, můžou podle odborníků z americké Asociace veřejného zdraví dezinformace o škodlivosti očkování, kolující už několik let po internetu. Jejich původ je podle odborníků v Rusku. Ač se zdálo, že se nemoc podařilo v Evropě vymýtit, nyní je nárůst počtu nakažených touto vysoce infekční chorobou enormní.

Spalničky
aktualizováno 15.02.
zákeřná nemoc

Spalničky se v Česku dál šíří! V Praze za týden onemocnělo 14 lidí

Počet nemocných spalničkami v České republice stále stoupá. Podle Hygienické stanice hlavního města Prahy přibylo v týdnu dalších 14 nových případů. Jen v letošním roce v Praze už onemocnělo spalničkami 65 lidí. Problémy jsou také v Moravskoslezském kraji, kde se nemocí nakazilo tolik lidí, co loni za celý rok.

Vladimir Putin, Donald Trump
aktualizováno 15.02.
Není lídr jako lídr

Trumpa přeměřili lékaři. Je to tlusťoch. Zato Putin trénuje judo

Prezident Spojených států amerických Donald Trump se těší perfektnímu zdraví, a to podle lékařů i přesto, že od loňska pár kilogramů přibral a přehoupl se přes hranici obezity. Vyplývá to z výsledků pravidelné zdravotní prohlídky, kterou podstoupil minulý týden.

Slovenský exprezident Rudolf Schuster
15.02.
vážný stav

Náhlá operace! Slovensko se bojí o exprezidenta Schustera

Vážné zdravotní komplikace trápí bývalého slovenského prezidenta Rudolfa Schustera. V noci musel být náhle převezen do nemocnice kvůli problémům se srdcem. Podle slovenských médií je už po operaci.

Konopí
14.02.
Vážná nemoc

Žena se chtěla soudit o léčebné konopí, VZP jí chce vyjít vstříc

Vážně nemocná Martina Kafková se měla ve čtvrtek u pražského soudu dozvědět, zda uspěje se žalobou na Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) o proplacení léčebného konopí. Soud se ale nakonec nekonal.

KOLIK NÁS STOJÍ ZDRAVÍ?
14.02.
Jak platíme za vlastní zdraví?

Za léky jsme dali neuvěřitelných 83 miliard! Nejvíc za poslední roky

Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejnil data k výdajům za zdravotnictví v letech 2010-2017. A čísla jsou to poměrně překvapivá. V roce 2017 jsme totiž utratili neuvěřitelných 83 miliard korun za léky, což je nejvíce za poslední roky. Kolik utrácí domácnosti za další zdravotní péči?