Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miroslav Kalousek v nemocnici
aktualizováno 16.08.
vojenská nemocnice

Bolesti a akutní operace břicha! Kalousek poslal ze špitálu vzkaz

Předseda poslaneckého klubu TOP09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek skončil na operačním sále! Akutní operace proběhla v Ústřední vojenské nemocnici, kde si poleží zhruba ještě deset dní. Informaci přinesl deník Blesk.

Sluneční brýle
12.08.
jak správně vybrat

Chrání vaše sluneční brýle oči? Tohle na nich musí být napsané!

V létě je nutné chránit před sluníčkem nejen svou kůži, ale také oči. Nebezpečné UV záření může totiž nevratně poškodit sítnici. Jak si ověřit, jestli vaše brýle skutečně chrání, nebo jsou jen módním doplňkem?

Dívčí noha
11.08.
Šokující čísla

Třetina prvňáčků má deformované nohy! Poznáte to okamžitě

Až třetina českých prvňáčků má deformovaná chodidla. Trápí je především ploché nohy a vybočené malíčky. Rodiče přitom mohou snadno poznat, že má jejich dítě problém.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Matthew Perry - 3
08.08.
Prasklé střevo

Hvězda Přátel musela na operaci! Tohle Perry vzkazuje z nemocnice

Herec Matthew Perry musel do nemocnice, kde ho okamžitě operovali. Podle mluvčího se podrobil zákroku kvůli prasklému střevu. Z nemocničního lůžka už poděkoval fanouškům za podporu.

Záchranná služba - ilustrační
07.08.
Tropická vedra

Horko přidělává práci záchrance. RADY, jak pomoct při kolapsu

Úmorné vedro posledních dní může být i pořádně nebezpečné, zvlášť pro lidi se zdravotními problémy. Hic je problém i pro záchranáře - mají víc práce a navíc sami musejí při výjezdech snášet teploty, které fyzické práci venku opravdu nepřejí.

Voda - ilustrační foto
06.08.
Miniaturní částečky

Zrádné mikroplasty jsou v pitné i balené vodě, zjistili čeští vědci!

Mikroplasty, tedy mikroskopické částečky plastu, jsou všude. I v pitné a dokonce i balené vodě, zjistili čeští vědci z ústavu hydrodynamiky Akademie věd. A jsou podle všeho mnohem větším problémem než obří ostrov odpadu, který brázdí světové oceány.

Alergie
05.08.
jak se bránit?

Není ozon jako ozon. Ten letní může lidi dusit, varuje meteorolog

Na několika místech v republice se v posledních dnech potýkají s tzv. přízemním ozonem. Meteorologové před ním dokonce ve Středočeském a Ústeckém kraji vydali výstrahu. V čem je jiný než ten stratosferický a jak nám může škodit?

Jak si vyrobit vlastní deodorant
05.08.
přírodní ochrana

Nechcete utrácet za deodoranty? Vyrobte si ho doma za pár korun!

Bez antiperspirantu nebo alespoň deodorantu si současné tropické dny umí představit jen málokdo. Jenže jejich časté používání může pořádně lézt do peněz. Někomu navíc nemusí vyhovovat chemie, které jsou ty z obchodu plné. Poradíme vám, jak si připravit přírodní deodoranty za pár kaček!

Žena s pivem
05.08.
Potvrzeno

Pivo je zdravé! V pivovaru vyvinuli dokonce ležák s příchutí vagíny

Konečně výzkum, který nahrává štamgastům! Nejen že Vás pivo v parných dnech zbaví žízně, teď vědci z Hong Kongu prokázali, že je zdravé. A nejen to. Odteď můžete ochutnat i pivo s příchutí vagíny.

Pocení
aktualizováno 02.08.
jak na pot

Nadměrné pocení značí vážnou nemoc, tvrdí lékař. Jak to poznat?

Česko posledních několik dní zažívá teplotní peklo. Snad každý už zažil, jak mu čůrky potu stékají po zádech. Bez antiperspirantu nebo deodorantu si den téměř nedokážeme představit. Jak je ale v těchto vedrech používat, aby to pro nás bylo bezpečné?