Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pozor na komáry

Smrtelnou horečkou dengue se nakazíte i v Evropě! Jak se chránit

Vyrážka, migréna a bolest taková, až vám připadá, že se lámou kosti. Takové příznaky má horečka dengue, kterou se už dávno nenakazíte jen v tropech. Komáři, kteří ji přenáší, jsou i v Itálii nebo Chorvatsku. Existuje přitom jednoduchá ochrana.

Jak na hubnutí s Martinem Škábou
Aktualizováno Včera 20:52
videochat rozhovor

Jak zhubnout do plavek? Výživový specialista radil čtenářům TN.cz

Plavková sezóna se nezadržitelně blíží a mnoho lidí řeší, jak do léta rychle zhubnout. Jak ale spolehlivě a hlavně bezpečně hubnout nám v pátek v živém rozhovoru prozradil výživový specialista a lektor Martin Škába!

lotosový porod

Nový porodní trend šokuje! Dítě žije s placentou v kyblíku!

Porod je jednou z nejkrásnějších chvílí v životě každé ženy. A s tím, jak postupují lékařské metody, rozšiřují se také různé porodnické trendy. Jenže některé jsou hodně podivné, třeba ta, které se říká lotosový porod. Píší o něm tvnoviny.sk.

Prásk.tv píše:

Nehty
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Cukrovka, diabetes
Aktualizováno Předevčírem 21:45
Bič na diabetes?

Převratný lék na cukrovku otestují v IKEMu! Nemoc ničí laser!

Přelomovou metodu léčby cukrovky druhého typu budou testovat lékaři v pražském IKEMu. Pacientům by měla výrazně snížit hladinu cukru v krvi a některé dokonce úplně vyléčit.

Podvodný prodej

Úřad varuje: Těmto obchodům s léky se vyhněte! Šidí vás

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) důrazně varuje před nákupem léků po internetu z podivných a neprověřených e-shopů. Tyto stránky podle SÚKL často nabízejí přípravky, u nichž není jasné, co obsahují a kdo je vyrábí.

Zubař - ilustrační
Aktualizováno 24.5. 2017 13:51
Změny v ordinacích

Plombám z amalgámu zvoní hrana, děti a těhotné už je nedostanou

Zástupci České stomatologické komory dnes zveřejní výsledky jednání, která se týkala náhrad za amalgámové plomby. Ty zubaři nebudou smět dávat dětem a těhotným ženám.

Spalničky Ilustrační snímek
Aktualizováno 21.5. 2017 21:12
Epidemie

Českem se šíří spalničky, velkou část pacientů tvoří kojenci!

V České republice se ve velkém šíří spalničky a podle expertů bychom tuto nemoc neměli podceňovat. Ke konci dubna bylo jen na Ostravsku hlášeno téměř 70 případů. Dvě třetiny nakažených jsou ještě neočkované děti mladší 15 měsíců.

Muž na lavičce
Aktualizováno 16.5. 2017 13:36
jak ji poznat

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA: Nemáte ji? Sledujte tyto příznaky!

Roztroušená skleróza je těžké onemocnění nervové soustavy - mozku a míchy. Příčina propuknutí nemoci je neznámá a zrovna tak na ni neexistuje žádný lék. Včasné odhalení ale pomáhá mírnit její dopady. Zjistěte, jestli se onemocnění náhodou netýká i vás.

Tipy pro lepší spánek - budík
Aktualizováno 16.5. 2017 11:00
rady a tipy

Nespavost? Těchto 5 triků vám pomůže ke zdravému spánku

Máte slabý spánek? Nemůžete usnout? Brzo se budíte a pak koukáte do stropu? Možná vám pomůže několik rad, které sestavili odborníci na spánek a zveřejnil je americká CNN.

Skryté nebezpečí

Maminka varuje: Dcera jedla denně tuňáka, teď je z ní mrzák

Třicetiletá Angličanka Lindsey Grantová varuje všechny rodiče. Jednoho dne našla ráno svojí dceru ve stavu, kdy se nemohla hýbat a nemohla mluvit. Podle Grantové za to můžou konzervy s tuňákem, které její malá dcerka jedla skoro každý den.