Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka
včera 22:05
Stovky obětí

Na chřipku zemřelo v Česku už 33 lidí! Epidemie trápí celou Evropu

Epidemie chřipky trápí celou Evropu. V Německu na ni zemřelo už přes sto lidí, ve Španělsku už se bilance obětí blíží k 500. V Česku nemoci podlehlo 33 pacientů, většina z nich byli senioři s další těžkou chorobou.

Vnitřní strany stehen
včera 17:44
To je móda

Ženy pobláznil nový trend! Upravit si nechávají zvláštní část těla

Každý týden jako by se objevil nový trend, který poblázní tisíce lidí po celém světě. Asi nejčastěji se módou řídí ženy, a tak novinky míří především na ně. Poslední trend spočívá v úpravě pupíku!

Autismus. Ilustrační foto
aktualizováno včera 12:19
vědecký pokrok

Revoluce v lékařství! Testy odhalí zákeřnou nemoc mnohem dříve

Britští vědci tvrdí, že vyvinuli nový způsob testování, díky kterému mohou odhalit autismus u dětí dříve než doposud a dokonce i odhalit jeho příčiny. Výzkum z univerzity ve Warwicku je první svého druhu a zkoumá vzorky moči a krve u zdravých i nemocných dětí. Díky této metodě by mohla být léčba u nemocných dětí zahájena dříve a dokonce zachránit životy.

Prásk.tv píše:

Sharon Stone - 4
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Dívka s léky
aktualizováno 18.02.
selhání jater

Máte chřipku? Pozor, těmito prášky se snadno předávkujete

Otrava paracetamolem je nejčastější příčinou akutního selhání jater. Přitom tato účinná látka je v běžných lécích užívaných při horečce a bolesti. Teď, v době chřipkové epidemie, je pacienti v lékárnách skupují ve velkém a často je kombinují, aniž by si uvědomili, že tím riskují předávkování.

Chřipka
aktualizováno 16.02.
Pacientů přibývá

Chřipková epidemie vrcholí! Nejvíc nakažených je na Liberecku

Chřipková epidemie stále sužuje Českou republiku. Podle epidemiologů by se ale nemocnost už mohla blížit svému vrcholu. Počet nemocných totiž stoupl méně než v předchozích týdnech.

čínská medicína
15.02.
návrhy na změnu

Senát schválil nové zákony! Týkají se čínské medicíny i postižených

Senát ve čtvrtek schválil návrh na vyřazení terapeuta a specialisty čínské medicíny ze seznamu odborných zdravotnických pracovníků. Oproti tomu souhlasil se zrušením povinnosti postižených klientů pobytových domovů sociálních služeb dokladovat použití příspěvku na mobilitu.

Zdravé potraviny
aktualizováno 15.02.
Vědecká studie

Překvapivá studie: Vepřové sádlo patří mezi nejzdravější potraviny!

Snažíte se jíst zdravé potraviny? V tom případě zahrňte do jídelníčku i vepřové sádlo. Vědci z Koreji zveřejnili 100 zdravých potravin, které bychom měli pravidelně jíst, a v první desítce se nachází vepřové sádlo.

Pavel Novotný a Petr Novotný
15.02.
rozhovor zpověď pavla

Novotný unikl smrti jen o vlásek! Syn: "Život mu zachránila máma!"

Bavič Petr Novotný zůstává ve vážném stavu v nemocnici, z nejhoršího je ale venku a brzy už by mohl být přemístěn z ARO na pokoj s mírnějším režimem. TN.cz to řekl jeho syn Pavel, který ale zároveň upozornil, že otec unikl smrti jen o vlásek. Měl totiž otravu krve a nebýt prozíravosti jeho manželky, sanitka by zřejmě nestihla přijet včas.

Andrej Babiš a Monika Babisova
aktualizováno 14.02.
perné dny

Babiš kvůli nemoci zrušil program. Jeho manželka je na tom zle!

Premiér v demisi Andrej Babiš prožívá perné dny. Slovenský soud ho nechal ve svazku StB, kvůli svému nachlazení navíc musel zrušit účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Ještě hůř je ale na tom jeho manželka Monika, která bojuje s vážnými problémy týkající se slinivky.

Petr Novotný
aktualizováno 14.02.
problémy s orgány

Bavič Petr Novotný bojuje o život! Skončil na ARO v umělém spánku

Legendární bavič Petr Novotný (70) leží ve vážném stavu v pražské Vojenské nemocnici ve Střešovicích. Převezen byl poté, co mu ve čtvrtek začal kompletně selhávat organismus. Na 60 hodin dokonce musel být uveden do umělého spánku.