Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Alergie
dnes 05:45
Jaro v plném proudu

Pozor! Vzduchem létá spousta pylu. Rady, jak se alergii bránit

Poslední dny byly v Česku podle venkovních teplot v podstatě letní, teplotní rekordy padaly jak na běžícím pásu. Ne všichni ale mají ze sluníčka a sucha radost. Například alergici.

Hospitalizace v nemocnici
20.04.
přetížený personál

Blíží se kolaps zdravotnictví? Sestry hrozí, že skončí s přesčasy!

Práce mají nad hlavu, když ale přijde nějaký vážnější problém, vedení se za ně nepostaví. Tak vidí situaci v nemocnicích na Karlovarsku zdravotní sestry, které začaly hrozit, že začnou dodržovat předpisy. Pro nemocnice by to byl ale paradoxně velký problém, sestry totiž často slouží přesčasy, a vykrývají tak chybějící personál.

Slunečné počasí
aktualizováno 19.04.
Oslabená ozonová vrstva

Nechoďte na sluníčko, varuje ČHMÚ! Ohrožujete tím svoje zdraví

Meteorologové varují před oslabenou ozonovou vrstvou. V minulých dnech se škodlivé UV záření zvýšilo hned o pětinu! Při pobytu na přímém slunci proto odborníci doporučují používat ochranné prostředky a více dbát na své zdraví.

Prásk.tv píše:

Ranní sex
čtěte o tématu zdraví na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽTE S NÁMI: Brazzale Moravia – od výrobce přímo na váš stůl

Sýrárna Brazzale Moravia ve svém podniku v Litovli denně zpracuje více než půl milionu litrů českého mléka vysoké kvality a staví na tradiční italské výrobě sýrů spolu s nejmodernější technologií.

Očkování dětí
aktualizováno 19.04.
Povinná vakcinace

Odškodnění za očkování: Ministr slibuje peníze dětem s následky

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje odškodnit lidi, kterým očkování přineslo zdravotní komplikace. V Česku je totiž vakcinace povinná. Podobný systém vyplácení náhrad funguje v USA či některých zemích Evropy.

Martin Stropnický
aktualizováno 18.04.
zdravotní komplikace

Ministr Stropnický je v nemocnici! Na důležitou cestu do Říma nesmí

Ministr zahraničních věcí v demisi Martin Stropnický ve středu nedorazil na jednání sněmovny, musel být totiž hospitalizován! V nemocnici skončil už na konci minulého týdne kvůli problémům s krční páteří. Původně měl zůstat v péči lékařů dva až tři dny, jeho pobyt v nemocnici se ale prodlouží.

Čištění zubů
17.04.
doporučení stomatologů

Už nikdy nemusíte mít kazy, říkají zubaři! Tohle musíte udělat

Češi mají velké problémy s dodržováním správné ústní hygieny. Přitom v některých zemích už jsou v ní natolik zběhlí, že zubní kaz prakticky neznají. A pomoc je přitom jednoduchá - správné čištění chrupu. Odborníci poradili, jak na to.

Očkování dětí
17.04.
rodiče si stěžují

Odmítáte očkovat své děti? Pozor, lékaři to začali hlásit sociálce!

Rodiče, kteří odmítají své děti očkovat, si ve velkém stěžují na své pediatry. Někteří lékaři totiž přikročili k razantnímu kroku a začali odpůrce povinného očkování hlásit úřadům. Neposlušné rodiče pak čeká nepříjemná návštěva sociálního pracovníka.

Chřipka
17.04.
Tragická bilance

Chřipka letos zabila přes 200 lidí, dvakrát víc než loni! Umíraly i děti

Na chřipku letos v Česku zemřelo 225 lidí, mezi nimi i děti. Drtivá většina obětí jsou ale senioři. Celkem přijali lékaři 644 závažně nemocných pacientů. Nemocnost i nadále klesá, chřipková sezóna je podle odborníků už u konce.

Dieta
17.04.
Nejlepší diety

Plavková sezóna se blíží. Tyto diety jsou nejúčinnější! SEZNAM

Jaro o sobě konečně dává vědět, počasí se nám neustále zlepšuje a teploty stoupají. Začíná se nám blížit plavková sezóna! Vyzkoušejte 5 nejúčinnějších diet, díky kterým budete připraveni na léto. Oblíbená je středomořská dieta, paleo dieta nebo Dash dieta.

George Bush st. s manželkou Barbarou v roce 2006
15.04.
Barbara Bushová

Bývalá první dáma USA Bushová je na tom zle, odmítla další léčbu

Manželku bývalého amerického prezidente George Bushe staršího Barbaru zrazuje zdraví. Dnes dvaadevadesátiletá bývalá první dáma ale odmítla další léčbu a hospitalizaci. Lékaři se už jen soustředí na podpůrnou léčbu.