velká nehoda

Autobus s dětmi havaroval u Blšan: 62 zraněných, vrtulník nemohl přistát

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 9.2. 2020 20:39
Téma:

Záchranáři v neděli dopoledne zasahovali u dopravní nehody dvoupatrového autobusu, který sjel do příkopu u Blšan v Ústeckém kraji. Na místě bylo několik desítek zraněných, z toho jeden těžce a 3 středně těžce, uvedl mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Vážná dopravní nehoda se stala mezi obcemi Pšov a Blšany. "Řidič dvoupatrového autobusu sjel zatím z neznámých důvodů mimo vozovku a převrátil se. Převážel přes 70 dětí," řekl policejní mluvčí Daniel Vítek.

 


Autobus vyrážel před osmou hodinou ze Žatce. Studenty vezl na lyžařský kurz. Podle mluvčího záchranné služby utrpělo zranění 62 středoškoláků, počet tak klesl z původně nahlášených 69 raněných.

 

 

Jeden ze studentů byl s podezřením na vážné poranění převezen do pražské nemocnice v Motole. "Tři lidé mají středně těžká zranění," popsal mluvčí Prokop Voleník. Podle informací TV Nova bylo 58 školáků zraněno lehce. Všichni studenti jsou mimo ohrožení života.

 

"Na místě zasahují záchranáři z Ústeckého a Středočeského kraje. K nehodě jsme vyslali i vrtulník, ale kvůli nepřízni počasí nemohl přistát," dodal Voleník. Dětem, které v autobusu cestovaly, je mezi 15 až 18 lety.

 

 

Na místě zasahovali policisté, hasiči i záchranáři. "Přijel i krizový autobus," doplnil policejní mluvčí. Silnice mezi Pšovem a Blšany byla v obou směrech uzavřena. "Policisté řídí dopravu kyvadlově," dodal Vítek. Vyprošťovací práce probíhaly po celý den, havarovaný autobus byl odstraněn až kolem šesté hodiny, kdy policie komunikaci opět plně zprůjezdnila.

 

GALERIE: Nehoda autobusu u Blšan

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Nehoda autobusu u Blšan - 5

Související témata:
TN.cz