vládní krize

Babiš a Zeman se sejdou, budou opět řešit odvolání ministra kultury

Babiš se sešel v Lánech se Zemanem
Zdroj: facebook, Andrej Babiš
Ilustrační snímek
Téma:

Premiér Andrej Babiš (ANO) má ve čtvrtek domluvenou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka se má podle Babiše týkat situace na ministerstvu kultury. Sociální demokraté totiž hrozí odchodem z vlády, pokud prezident neodvolá současného ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD).

Kvůli vládní krizi se opět sejdou premiér Babiš a prezident Zeman. "Pan prezident přijme ve čtvrtek dne 11. července 2019 v pět hodin odpoledne na Pražském hradě vlády Andreje Babiše," uvedl Ovčáček na svém twitterovém účtu.

 


Hrad důvod schůzky tají. "O schůzku požádal pan premiér a proto je nutno otázky směřovat na něj," sdělil mluvčí prezidenta pro TN.cz. Redakce se proto obrátila s dotazem ohledně důvodu schůzky na premiéra. "Řešení situace na ministerstvu kultury," odpověděl premiér formou SMS zprávy.


Současná vládní krize se točí kolem odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). O něm již premiér, prezident a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček jednali minulý čtvrtek, nepodařilo se ale zajistit výsledek, který by byl uspokojivý pro všechny strany.

 


Hamáčkovi vadí, že si prezident s odvoláním Staňka dává na čas. Zeman naopak mimo jiné poukázal na nedostatek zkušeností Michala Šmardy (ČSSD), který má Staňka nahradit.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

rod TN.cz