Radostný přírůstek

Britský premiér Boris Johnson má syna. Chlapeček je prý zcela zdravý

Darja Stomatová
Darja Stomatová
29.4. 2020 20:18
Téma:

Britskému premiérovi Borisu Johnsonovi a jeho snoubence se narodil chlapeček. Zpráva o narození potomka přichází jen pár dní poté, co se předseda britské vlády uzdravil z Covidu-19. Nemoc podle všeho prodělala i jeho partnerka.

Do sídla britské vlády na londýnské Downing Street se po devíti letech vrátí dětský smích. Naposledy tu běhala dcera expremiéra Davida Camerona. V pořadí šestého známého potomka tu brzy uvítá stávající předseda britské vlády Boris Johnson.

 

Premiér a slečna Symondsová s nadšením oznámili, že se jim ve středu ráno v londýnské nemocnici narodil zdravý chlapeček. Matce i dítěti se prý daří dobře. Premiér a jeho snoubenka poděkovali porodnímu týmu Národní zdravotní služby za fantastickou práci.

 

 

Pětapadesátiletý Boris Johnson a 32letá Carrie Symondsová se zasnoubili na konci loňského roku. Před dvěma měsíci oznámili, že na začátku léta očekávají přírůstek do rodiny. Tak brzký příchod jejich syna na svět je tudíž pro média překvapivý. Mezitím premiér skončil v nemocnici. Dokonce strávil týden na jednotce intenzivní péče. Jeho přítelkyně byla v domácí izolaci. V pondělí se po třech týdnech Johnson vrátil do čela vlády.

 

Šťastná zpráva o narození premiérova syna se rychle roznesla do světa. Gratulace Borisi Johnsonovi mezi prvními poslal australský premiér Scott Morrison a japonský předseda vlády Šinzó Abe. Potěšen novinkou byl také Johnsonův dlouholetý přítel David Cameron. Ten s rodinou v domě na Downing Street strávil pět let.

 

 

"Upřímné gratulace Borisi Johnsonovi a Carrie Symondsové k dnešní skvělé zprávě. Sam a já jsme oba nadšení! Omlouváme se, že jsme nenechali dětskou postýlku, ale nějaké prolézačky by na zahradě měly ještě být," prohlásil Cameron.

 

Boris Johnson má čtyři už dospělé děti z předchozího manželství. Se svou v pořadí druhou ženou, právničkou Marinou Wheelerovou, se po 25 letech rozvedl letos v únoru. Na kontě má ale také aférku s uměleckou poradkyní Helen Macintyreovou, která mu porodila nemanželské dítě. Kolik má ale celkem dětí, je vlastně tajemstvím. Sám to totiž odmítá komentovat.

TN.cz