ŠÍŘENÍ VIRU

Covid-19 po okresech: Na Domažlicku prudce roste počet nakažených

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Petr Zelený
Publikováno 6. 4. 2020
Téma:

Nejhorší situace, co se počtu nakažených koronavirem týče, je i nadále na Olomoucku. Na druhé místo se dostalo Domažlicko. Podívejte se na podrobný přehled podle okresů, kolik je kde nakažených.

Zatímco některé okresy jsou podle údajů krajských hygienických stanic koronavirem silně zasažené, v jiných je jen několik infikovaných. Posledním okresem bez nákazy zůstával Pelhřimov na Vysočině, ale už i zde je jeden nakažený. Kraj má také druhý nejnižší celkový počet nakažených, a to 128. Kompletní přehled najdete na konci článku.

 

Největší počet nakažených je v okrese Olomouc, kde se nacházela uzavřená oblast kolem Uničova, Červenky a Litovle. K pondělnímu ránu na Olomoucku evidovali hygienici celkem 346 nakažených. Následují Domažlice v Plzeňském kraji se 204 nakaženými a Ostrava v Ústeckém kraji se 130. Okres Olomouc má více nakažených než většina jiných krajů. Domažlicko je na tom jen o trochu lépe.

 

 

Ostrava v počtu nakažených předehnala Frýdek-Místek. Velké výkyvy jsoutaké v některých dalších krajích. Uherskohradišťsko má 106 nakažených, zatímco druhé Zlínsko jich má jen 40. Podobně je tomu v Jihomoravském kraji, kde silně vede Brno, to má ovšem podstatně více obyvatel než tamní okresy. Velké rozdíly jsou také v Ústeckém kraji, Litoměřicko evideuje 116 případu, pak je Ústecko se 67 a další Děčín s 36, zbytek okresů nepřekročí 16.

 

Kromě Prahy je podle dostupných údajů ministerstva zdravotnictví a od hygieniků nejvíce nakažených ve Středočeském kraji, a to 491, následuje Olomoucký s 419 případy a třetí je Moravskoslezský kraj 393 pozitivně testovanými. Nejméně nakažených je v Jihočeském kraji, kde je jich evidováno 119, následuje Vysočina s 128 nemocnými a Královéhradecký kraj se 136.

 

Celkový počet osob s pozitivním nálezem Covid-19 podle hlášení krajských hygienických stanic (KHS). Hlášení KHS uvádí nálezy až po ověření, což je časově náročné. Proto jsou počty v tabulce o něco nižší než celkové aktuální počty pozitivních nálezů, které zahrnují také nálezy z laboratoří:  

 

V Litovli a Uničově nadále přibývají nakažení. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Související témata:
TN.cz