ŠÍŘENÍ VIRU

Virus po okresech: V Ostravě a okolí prudce přibývá nakažených!

Roman Dolejský
Roman Dolejský, Petr Zelený
Publikováno 9. 4. 2020
Téma:

Nejhorší situace, co se počtu nakažených koronavirem týče, je i nadále na Olomoucku, oblast hlásí 21 nových případů. Velký počet nakažených přibyl už po několikáté za sebou v Ostravě a okolí. Podívejte se na podrobný přehled podle okresů, kolik je kde nakažených.

Zatímco některé okresy jsou podle údajů krajských hygienických stanic koronavirem silně zasažené, v jiných je jen několik infikovaných. Ostrava a Frýdecko-Místecko mají druhý a třetí nejvyšší počet nakažených za jeden den, a to 14. Celý kraj má pak největší denní přírůstek za celé Česko včetně Prahy, a to 43 nemocných. Kompletní přehled najdete na konci článku.

 

Největší počet nakažených je nadále v okrese Olomouc, kde se nacházela uzavřená oblast kolem Uničova, Červenky a Litovle. K úternímu večeru na Olomoucku evidovali hygienici celkem 386 nakažených, oblast má nejvyšší denní přírůstek nakažených, a to 19. Následují Domažlice v Plzeňském kraji se 209 nakaženými a bez nových případů a již zmíněný Ostrava se 186.

 

 

Velké výkyvy jsou také v některých dalších krajích, například ve Zlínském. Uherskohradišťsko má 120 nakažených, zatímco druhé Zlínsko jich má jen 48.

 

Mapa okresů s počty nakažených:

 

Podobně je tomu v Jihomoravském kraji, kde je nejvíce zaznamenaných nemocných v Brně. To má ovšem podstatně více obyvatel než tamní okresy. Velké rozdíly jsou také v Ústeckém kraji, Litoměřicko eviduje 144 případů, pak následuje Ústecko se 73 a další Děčín s 38, zbytek okresů nepřekročil 17.

 

Kromě Prahy je podle dostupných údajů hygieniků nejvíce nakažených ve Středočeském kraji, a to 612, následuje Moravskoslezský kraj s 524 pozitivně testovanými a třetí je Olomoucký s 476 případy. V Pardubickém a Libereckém kraji nepřibyli žádní nakažený, v Karlovarském jen tři.

 

 

Nejméně nakažených je na Pelhřimovsku a Rokycansku, kde jsou evidované dva případ, následuje Jesenicko se čtyřmi.

 

Nejméně nakažených je v Jihočeském kraji, kde je jich evidováno 131, kde za den přibylo osm nakažených, následuje Vysočina s 144 nemocnými a osmi novými nakaženými a Královéhradecký kraj se 155, kde počet nemocných narostl o čtyři.

 

Celkový počet osob s pozitivním nálezem Covid-19 podle hlášení krajských hygienických stanic (KHS). Hlášení KHS uvádí nálezy až po ověření, což je časově náročné. Proto jsou počty v tabulce o něco nižší než celkové aktuální počty pozitivních nálezů, které zahrnují také nálezy z laboratoří:

 

V Litovli a Uničově nadále přibývají nakažení. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Související témata:
TN.cz