Několik zraněných

Dálnici D1 u Prahy ucpala hromadná nehoda, směr na Brno se zastavil!

Hromadná nehoda kamionu, dodávky, osobního auta a motorkáře na D1
Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic
Hromadná nehoda na dálnic D1 u Prahy
Petr Zelený
Petr Zelený
24.4. 2020 15:39
Téma:

Dálnici D1 ve směru na Brno na 10. kilometru uzavřela v pátek odpoledne hromadná nehoda dvou osobních aut, dvou dodávek a motorky. Na místě se zranili čtyři lidé, jedna žena zemřela.

Místo bylo zcela neprůjezdné necelé dvě hodiny, kolem 16. hodiny se tu auta znovu rozjela jedním jízdním pruhem. 

 

O nehodě na desátém a půltém kilometru u Modletic se záchranáři dozvěděli kolem 14. hodiny. "Na místo vyjela naše jednotka z Říčan a také kolegové z pražské chodovské stanice. Jednoho člověka jsme vyprošťovali, druhého pomáhali zdravotníkům resuscitovat," řekl na dotaz TN.cz po 15. hodině mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

 

Doplnil, že pražská jednotka se už vrátila na stanici, předtím jednomu z účastníků nehody poskytovali hasiči posttraumatickou pomoc. "Na místě přistával i záchranářský vrtulník, celkem jsou podle mých informací čtyři zranění," dodal Gabriel.

 

 

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla je ovšem na místě i jeden mrtvý. To před 16. hodinou pro TN.cz potvrdila i mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. "Mrtvou je žena, která cestovala v dodávce. Ošetřovali jsme také další čtyři zraněné - jednoho lehce, jednoho středně vážně a dva vážně zraněné," vypočítala.

 

Portál dopravniinfo.cz uvedl, že omezení na dálnici směrem na Brno vydrží přibližně do 16 hodin. Toto číslo ale Gabriel označil za velmi optimistické. Později se odhad odstranění následků nehody posunul na šestou hodinu večer. Kvůli nehodě se na důležité dopravní tepně okamžitě vytvořily kolony.

TN.cz