vlhká noc

Déšť vytopil obyvatele bytovky! Za vše prý může oprava střechy

Téma:

Obyvatelé domu v Řepínské ulici v Praze 8, ve kterém žijí senioři, prožili několik krušných nocí. Jednu z nich dokonce museli strávit pod igelitem, protože jim ze stropu do postelí prosakovala voda. Podle nájemníků za to mohli řemeslníci, kteří opravují střechu, ale firma provádějící rekonstrukci tvrdí, že vše bylo zabezpečené.

Promáčené stropy a na zemi potopa. Takhle to v noci ze středy na čtvrtek vypadalo v jednom z městských bytů v pražských Bohnicích.

 

“Spala jsem tady na tom gaučíku, pršelo mi na nohy, dala jsem si igelit, tohle bylo plný vody, nestačila jsem to vynášet,“ popsala jedna z obyvatelek domu. “Prostě to tady teklo a od té doby to vlastně teče pořád,“ doplnila ji další.


Podle obyvatel domu za vše mohli řemeslníci, kteří dům rekonstruují. Firma, která dům rekonstruuje, o problémech ví, ale k žádnému pochybení prý nedošlo. “Střecha byla zajištěná, jak měla,“ hají se.

 


Že jsou některé byty neobyvatelné, uznal i majitel domu, tedy pražský magistrát, který obyvatelům nabídl náhradní byty o patro níž. “Rozhodně však uplatníme sankce vůči firmě, která rekonstrukci provádí, tak, aby zaplatila veškeré škody, které všem lidem vznikly,“ prohlásil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.


“Máme pojištěnou stavbu, takže samozřejmě těm lidem se to zaplatí,“ ujistila firma, která má opravy na starosti. Senioři teď doufají, že nezačne pršet dřív, než řemeslníci střechu dodělají.
 

Dominika Janochová, Simona Šimková, rod TN.cz