Virus v Evropě

Koronavirus má v Itálii už třetí oběť, města jsou odříznutá od světa

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 23. 2. 2020
Téma:

Italská vláda zavedla přísná opatření, která mají zabránit šíření zákeřného koronaviru v zemi. Úřady proto zrušily všechna nedělní sportovní utkání, která se měla odehrát v regionech Lombardie a Benátsko. Zároveň zrušily také tradiční benátský karneval. Nemoc si vyžádala už tři životy.

Nakažených je v severní Itálii už více než sto třicet. Tři lidé už nákaze podlehli. Jedná se o 78letého muže, který zemřel v nemocnici ve městě Padova a ženu z Lombardie. V neděli navečer média informovala o třetí oběti viru. Je jí starší žena z města Crema, která trpěla také rakovinou.

 

Opatření zasáhlo také tři zápasy nejvyšší fotbalové soutěže. "V Serii A se neodehrají zápasy Inter Milán-Sampdoria Janov, Atalanta Bergamo-Sassuolo Calcio a Hellas Verona-Cagliari Calcio," uvedl portál Ap news.


"Vláda pracuje na naléhavých opatřeních a mohla tak čelit nákaze. Ty zahrnují také sportovní svět, aby se předešlo případným rizikům," stálo v dopise ministra sportu Vincenza Spadafora prezidentovi italského olympijského výboru Giovannimu Malagovi.


Již dříve bylo zrušeno také druholigové utkání Ascoli Calcio proti Us Cremonese.

 

 

Kvůli riziku rozšíření koronaviru v Itálii zrušily Benátky tradiční festival. Informoval o tom guvernér Luca Zaia.

 

Karneval má dlouholetou a složitou tradici, jeho kořeny sahají až do středověku. Vždy předchází předvelikonočnímu půstu a jedná se o rozloučení s masem. Karneval měl trvat do 25. února.

 

Italská vláda v sobotu večer rovněž uvedla, že plánuje uzavřít přístup do měst, kde se nákaza šíří nejrychleji. Tímto způsobem tak reagovala na prudký nárůst potvrzených případů nákazy. 

 

Dočasnou izolaci nařídila deseti městům a obcím v regionu Lombardsko. Jedná se o Codogno, Castiglione d´Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo a San Fiorano. Další zavřené město se nachází v reginu Benátsko.


"V zásadě žádáme, aby každý, kdo se pohyboval v oblastech zasažených epidemií, zůstal doma," citovala CNN italského ministra zdravotnictví Roberta Speranza.

 

Zůstává však záhadou, jakým způsobem se nebezpečný virus dostal do Itálie.

 

Zatím posledním opatřením v rámci boje proti koronaviru, je přerušení vlakové dopravy mezi Itálií a Rakouskem v Brennerském průsmyku. Podle informací z webu rakouzských drah byly ve vlaku z Italie zjištěny osoby, u nichž bylo zjištěno  podezření na nákazu koronavirem

 

Podívejte se na reportáž TV Nova: 

TN.cz