kritika

Jednání Babiše s opozicí a odbory bylo fiasko! Středula musel na vzduch

Josef Středula
Zdroj: Profimedia
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula
Lucie Staničková
Lucie Staničková
24.2. 2021 22:32
Téma:

Premiér Andrej Babiš (ANO) celý den jedná kvůli zhoršující se situaci kolem koronaviru v Česku. Ani večerní jednání s odbory zřejmě nepřineslo posun. Většina se totiž shoduje, že to zklamalo jejich očekávání. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula dokonce musel na vzduch.

"Z dnešního jednání s premiérem jsem ale slušně rozladěný. Chtěli jsme znát konkrétní plán a řešení velmi vážné situace. Místo toho jsem byl svědkem něčeho, co zatím neumím vyhodnotit. Musel jsem se jít projít ven,“ napsal na twitteru Josef Středula.


S ním souhlasí také šéf lidovců Marián Jurečka. "Ten pocit mám velmi podobný, jen jsem jej získal asi o dvě hodiny dříve,“ okomentoval Středulův tweet.

 


Za pravdu jim dal také pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který videokonference s předsedou vlády přirovnal k jeho nedělnímu hlášení. "Jestli máte takový ten pocit, že nešlo ze strany premiéra o jednání s cílem se na něčem dohodnout, ale o soukromou reprízu nedělního "Čau lidi“, tak ten mívám po videokonferencím s panem premiérem také,“ napsal Hřib.


Kvůli rostoucímu počtu nakažených covidem-19 v Česku a kritické situaci v nemocnicích chce vláda znovu požádat o další prodloužení nouzového stavu. Ten podle premiéra kabinet potřebuje, aby mohl ještě zpřísnit platná opatření.


Právě proto se ve středu večer sešla znovu vláda. Ta chystá dosud největší omezení života v České republice. Více informací naleznete v tomto článku.

 

Vláda chce prodloužit nouzový stav a zpřísnit opatření. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz