Poslanecká sněmovna

Zasedala Poslanecká sněmovna, Babiš pochválil Ferimu instagram

Jednání Poslanecké sněmovny - Ilustrační foto
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.10. 2020 18:00
Téma:

Poslanecká sněmovna jednala i ve čtvrtek, řešila písemné odpovědi na dotazy zákonorádců od členů vlády. Poté, co se poslanci zabývali vládními návrhy, začaly ústní interpelace. Premiér Andrej Babiš (ANO) chválil instagram poslance Dominika Feriho (TOP 09).

Sněmovna ve středu schválila paušální daň, poukazy pro zákazníky pořadatelů kulturních akcí místo vracení peněz nebo vládní návrh změny ošetřovného. Od čtvrtečního rána jednání dolní komory pokračovalo, na řadu přišly dotazy poslanců.


SNĚMOVNA VE STŘEDU SCHVÁLILA PAUŠÁLNÍ DAŇ! SPOČÍTEJTE SI NA KALKULAČCE, KOLIK UŠETŘÍTE

POSLANCI SCHVÁLILI NOVÉ OŠETŘOVNÉ PRO RODIČE! KALKULAČKA, KOLIK DOSTANETE

 

Nejprve se projednávají písemné odpovědi od členů kabinetu Andreje Babiše (ANO). Dotaz na exministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zodpověděl jeho nástupce Roman Prymula (za ANO)

 

 

Poslancům se nelíbila neekordinace postupů řešení letního zhoršení epidemie v Moravskoslezském kraji. "Rozsah předaných informací byl dán nepříznivým vývojem epidemiologické situace v daném kraji. Bývalý ministr zdravotnictví Vojtěch s ředitelkou hygieny osobně projednal nedostatky na straně krajské stanice," konstatoval Prymula.

 

Šéf resortu zdravotnictví také vysvětlil postup, pokud se z kapacitních důvodů nestihne předat informace nakaženému koronavirem o pozitivním testu. "Pokud se člověk nestihne v rámci Chytré karantény do 48 hodin kontaktovat, dostává SMS zprávu, jak se má chovat, a zdůvodnění, proč nebyl kontaktován," uvedl.

 

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) odmítla, že by Česko někdy vydávalo Tchajwance do Číny. "Nebudeme je vydávat za účelem těchto politických procesů, nedovolíme, aby byli mučeni a bylo s nimi nelidsky zacházeno," řekla ve Sněmovně.

 

Po interpelacích začal v 11 hodin řádný program schůze. Od 14:30 členové vlády odpovídali na ústní interpelace poslanců. Přišel i premiér Andrej Babiš

 

 

Poslanec Dominik Feri (TOP 09) se ptal premiéra Andreje Babiše (ANO), zda vláda připraví přehledný web se všemi platnými opatřeními, kde budou i zodpovězeny i nejčastější odpovědi. 

 

"Já jsem viděl váš instagram a je to úžasné, je to skvělé a já vám děkuju a já vám gratuluju. Přišli za mnou kolegové a říkají, že dcera paní ředitelky úřadu taky sleduje váš instagram. A já jsem řekl, proč to nedělá ten Plaga," odpověděl Babiš. Zároveň Ferimu slíbil, že se setkají a takový web spolu připraví.

 

Olga Richerová (Piráti) ve Sněmovně ukázala graf, podle kterého je Česko nejhorší v Evropské unii co do počtu úmrtí na koronavirus. Babiš ji osočil ze lži.

 

 

"Já chci jen říct, že váš graf je vytržený z kontextu a je nepravdivý. Já mám tady přepočet na milion obyvatel tak, jak se to vykazuje. Tato debata je skutečně nechutná. Je to téma, které je neuvěřitelné, že si ho dovolujete sem dávat," prohlásil premiér. to vykazuje. Tato debata je skutečně nechutná. Je to téma, které je neuvěřitelné, že si ho dovolujete sem dávat," prohlásil premiér. 

TN.cz