koronavirus v česku

Stát aktivuje nemocnici v Těchoníně! Potřebuje ji pro nakažené seniory

Centrum biologické ochrany Těchonín - 7
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 28. 3. 2020
Téma:

Ministerstvo zdravotnictví domlouvá otevření speciální nemocnice v Těchoníně pro pacienty s koronavirem z domovů důchodců. K dispizici budou i vyhrazená lůžka v nemocnicích Na Bulovce, Na Františku a v Lázních Toušeň. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

"S panem prof. Prymulou intenzivně řešíme narůstající počet nakažených seniorů. Domluvili jsme kapacity Na Bulovce, v Nemocnici Na Františku, lázních Toušeň a v Těchoníně pro pozitivní osoby z domovů důchodců," napsal Vojtěch na svém twitteru.

 

Speciální armádní nemocnice v Těchoníně na Orlickoústecku je připravená na poskytnutí péče v izolovaném prostředí. O její aktivaci rozhoduje hlavní hygienička Jarmila Rážová. Do plného provozu bude připravena do dvanácti hodin od rozkazu k aktivaci, deklarovala armáda.

 

Speciální vojenská nemocnice funguje již od 70. let. Roky je udržovaná v pohotovosti, každoročně zde nutnými vyšetřeními, případně i karanténou projde více než tisícovka vojáků vracejících se z misí v epidemiologicky rizikových oblastech. Kromě lůžek pro nemocné a zařízení pro zdravotnickou činnost jsou v areálu také četné laboratoře a probíhají tam různé výzkumné a vědecké práce.

GALERIE: Centrum biologické ochrany Těchonín

1
/
8
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR
Centrum biologické ochrany Těchonín - 8
 

Podívejte se na reportáž z Těchonína z doby, kdy se chystala na pacienty s epidemií eboly:

TN.cz