Předpověď počasí

Teploty překročí 30 °C! Bude dusno, hrozí silné bouřky. MAPY SRÁŽEK

Horko - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 11. 6. 2020
Téma:

Po deštivém pracovním týdnu a mírném ochlazení přijdou téměř tropické teploty. Zároveň budou pokračovat přeháňky a bouřky, které místy doprovodí přívalové srážky, a tak budou lidé vnímat velké dusno.

"Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu nad jihovýchodní Evropou. Mezi ní a tlakovou výší nad severní Evropou k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu od východu," popsali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

 

Teploty budou nejvyšší v sobotu, kde podle předpovědi mohou dokonce překročit tropickou hranici 30 stupňů. Stále ale hrozí místy bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami.

 

"Během víkendu se budou v odpoledních hodinách na většině území tvořit bouřky, které budou v tropickém a vlhkém vzduchu silné - doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 50 mm a krupobitím," popsala odbornice na počasí Dagmar Honsová.

 

Předpověď počasí:

 

Ve čtvrtek bude převážně oblačno, v Čechách zpočátku zataženo a místy déšť. Odpoledne se na severovýchodě místy, ve zbytku republiky ojediněle objeví i bouřky, při kterých může zesilovat vítr. K večeru se vyjasní. Teploty vyšplhají na 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 16 °C.

 

Na pátek předpovídají meteorologové polojasno, odpoledne zejména na severovýchodě až oblačno. Místy se znovu vyskytnou přeháňky nebo bouřky, ojediněle ráno pak mlhy. Noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, denní teploty vystoupají na 23 až 27 °C.

 

 

V sobotu bude polojasno, ojediněle se znovu mohou objevit mlhy. Během dne se začne obloha zatahovat a odpoledne zasáhnou přeháňky či bouřky většinu území. Ojediněle je mohou provázet přívalové deště. V noci se budou teploty pohybovat kolem 16 až 12 °C, přes den 25 až 29 °C.

 

V neděli předpověď očekává převážně oblačno, četné přeháňky a místy bouřky, které mohou být znovu ojediněle silné. Noční teploty spadnou na 17 až 13 °C, přes den naměříme 23 až 27 °C. Pro celý víkend platí, že kombinace vysokých teplot a vlhkosti bude navozovat pocit dusna.

 

GALERIE: Mapy srážek - 11. až 14. 6.

1
/
4
Zdroj: Meteopress
Mapy srážek - 1 ; Mapa srážek na čtvrtek 11. 6.

TN.cz