smutná zpráva

Odchod legendy! Zemřel hudebník Radim Pařízek, bubeník kapely Citron

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 14:16
3.3. 2021 13:13
Téma:

Ve středu zasáhla Česko velmi smutná zpráva. Odešel frontman a bubeník heavy metalové kapely Citron Radim Pařízek. Kromě hudby byl Pařízek také úspěšným podnikatelem zejména v oblasti médií.

Smutnou zprávu o skonu legendráního hudebníka Radima Pařízka přinesla kapela Citron, ve které dlouhodobě působil jako frontman a také bubeník.

 

"S těžkým srdcem a slzami v očích jsme dnes přijali zprávu, že Radim Pařízek zemřel. Stalo se tak dne 2. 3. 2021 v 18:45. Radim podlehl komplikacím, které byly spjaty s jeho nedávnou operací. Upřímnou soustrast rodině a všem jeho blízkým. Radime, za celý CITRON ti děkujeme! Navždy budeš s námi," zveřejnili členové hudební skupiny.

 

V kapele působil už od roku 1979 a velmi rychle se stal jednou z ústředních postav. I přes velké množství změn zůstal Pařízek až do současnosti. Během jeho působení skupina získala celou řadu ocenění.

 

"Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než 1 milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále," dodali jeho kolegové.

 

 

Pařízek byl také velmi úspěšným podnikatelem, působil zejména v oblasti médií. Stál za vznikem Radia Čas a také televizních stanic Relax a Rebel. Byl také jednatelem a majitelem společnosti Digital Broadcasting, která provozuje televizní vysílání.

 

Připomeňte si, jak Radim Pařízek vzpomínal na minulý režim a burzu s LP deskami: 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz