Šíření koronaviru

Polský prezident Duda má Covid-19. V karanténě je i jeho mluvčí

Polský prezident Andrzej Duda
Zdroj: Profimedia
Polský prezident Andrzej Duda
Lucie Staničková
Lucie Staničková
24.10. 2020 9:15
Téma:

Polský prezident Andrzej Duda má koronavirus. V sobotu o tom informoval jeho mluvčí Błażej Spychalski. Podle něj se Duda cítí dobře.

"Dámy a pánové, na doporučení podstoupil v pátek prezident Andrzej Duda test na koronavirus. Výsledek byl pozitivní,“ napsal na twitter Spychalski. Podle něj se prezident cítí dobře a je v neustálém kontaktu s příslušnými zdravotnickými složkami. Zároveň podotkl, že sám kvůli aktuálnímu zdravotnímu stavu Dudy nastoupí do karantény.


"Vše nasvědčuje tomu, že se prezident nakazil od jednoho z důstojníků Státní ochranné služby,“ píše polský Onet.pl.

 


Také v Polsku evidují rekordní počty nakažených za poslední dny. V pátek laboratoře odhalily přes 13 tisíc nových případů v zemi. Tamní vláda se proto rozhodla zpřísnit opatření proti šíření koronaviru. Od soboty jsou například uzavřené restaurace.

 

 


Zároveň vláda začala s přestavbou varšavského stadionu na polní nemocnici. "V rámci první fáze plánujeme připravit pět set lůžek, z nichž 50 bude vyhrazeno na intenzivní péči. Zbývající lůžka budou určena pro pacienty s Covidem-19, kteří vyžadují kyslíkovou terapii, ale nepotřebují být připojení k ventilátorům,“ sdělil ředitel kanceláře polského premiéra Michal Dworczyk.

 

Polsko staví polní nemocnici. Více se dozvíte v této reportáži:

 

TN.cz