zasedání Sněmovny

Poslanci odmítli výroky Filipa o legionářích, ten na jednání ani nedorazil

Vojtěch Filip v roce 2017
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 5. 6. 2020
Téma:

V pátek pokračuje 49. schůze Poslanecké sněmovny ČR, poslanci řešili schválení předlohy, díky které budou moci poskytovatelé zdravotních služeb získat kompenzaci za koronavirovou krizi. S novelou byl vysloven souhlas. Na programu je také například změna pravidel pro pomoc lidem v hmotné nouzi. Řešil se také postoj Sněmovny k výrokům Vojtěcha Filipa o československých legionářích, od těch se Sněmovna distancovala.

Poslanci schválili balíček zákonů, který v EU výrazně posílí spolupráci při správě daní. Balíček zavádí automatickou výměnu informací o přeshraničních transakcích a dalších činnostech, jejichž motivem může být získání daňové výhody.

 

"Cílem balíčku je odradit od zavádění agresivního daňového plánování. Díky včasným informacím bude moci finanční správa pružněji a efektivněji bojovat proti případným daňovým únikům," sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

  

Následně poslanci také řešili nová pravidla pro sčítání lidu, domů a bytů. Změny Poslanecká sněmovna schválila.

 

 

Poslanci se také zabývají výroky místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM). "Přiznám se, že mi tady chybí ten, který inicioval celý tento bod a jeho projednávání a to je místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Očekával bych, když se věnujeme jeho výrokům, že tu skutečně bude. Ale platí tady asi to staré české přísloví, že starého psa novým kouskům nenaučíš. A zřejmě ani starého komunistu nepřesvědčíš o nových postojích," začal svou rozpravu jeden z poslanců.

 

Sněmovna se distancovala od slov Vojtěcha Filipa s tím, že nereprezentují postoj Poslanecké sněmovny. Poslanci vyzvali Filipa, aby při rozhovorech a veřejných vystoupeních reprezentoval Českou republiku a její postoje a tradice. Poslanecká sněmovna odhlasovala, že si váží zásluh československých legionářů.

TN.cz