ČÍNSKÉ VAROVÁNÍ

Předseda Senátu míři na Tchaj-wan. Nenechám se zastrašit, prohlásil

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 9. 6. 2020
Téma:

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) oznámil, že pojede na Tchaj-wan. A to i přes čínské varování. Na Tchaj-wan měl jet původně jeho předchůdce Jaroslav Kubera (ODS).

Cesta na Tchaj-wan se uskuteční, oznámil v úterý dopoledne předseda Senátu Miloš Vystrčil. "Cesta na Tchaj-wan může být pro českou republiku ekonomicky výhodná. Tchaj-wan vytvořil v Česku více pracovních míst než Čína," prohlásil Vystrčil.

 

Vystrčil se pro cestu rozhodl i přes varování Číny, která považuje Tchaj-wan za svou součást. Česká republika politiku jedné Číny uznává, podle Vystrčila se ale nesmí nechat nechat zastrašit.

 


Na Tchaj-wan měl jet původně jeho předchůdce a stranický kolega Jaroslav Kubera. Ten však náhle zemřel letos 20. ledna. Více si přečtěte v tomto a v tomto článku na TN.cz.

 

V souvislosti s Kuberovou smrtí se objevily informace o výhružném dopisu od Číny, který obdržel krátce před smrtí a jenž se týkal jeho cesty na Tchaj-wan. Dopis si prý objednal hradní kanclér Vratislav Mynář, ten to odmítl. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

 

Jaroslav Kubera odpovídal v pořadu Napřímo:


 

Související témata:
TN.cz