pandemie koronaviru

Nakažených ve světě je víc než půl milionu. Itálie hlásí přes 8000 mrtvých

Petra Matýsková
Petra Matýsková, Kateřina Sejková
Publikováno 26. 3. 2020
Téma:

Počet případů nákazy koronavirem rychle roste. Největší nárůst zaznamenávají tři státy - Spojené státy, Itálie a Španělsko. Od rána v USA přibylo téměř sedm a půl tisíce nakažených. Ve Španělsku za jeden den zemřelo téměř pět set lidí, v Itálii přes 660.

Ve světě se koronavirem Covid-19 nakazilo už více než půl milionu lidí. Počet nakažených v Itálii a ve Spojených státech brzy překoná Čínu, odkud se nákaza rozšířila do celého světa. Itálie ve čtvrtek ohlásila 6 153 nových případů, nakažených je tam celkem přes 80 tisíc. Během jediného dne zemřelo 662 pacientů, počet obětí se tak zvýšil na více než osm tisíc.

 

Španělsko hlásí přes 56 tisíc nakažených a více než čtyři tisíce mrtvých. Za jeden den přibylo 6 682 nových případů a zemřelo téměř 500 lidí. Ve Spojených státech koronaviru podlehlo přes tisíc lidí. Nárůst nových případů je tam aktuálně nejrychlejší - jenom od rána přibylo téměř sedm a půl tisíce nakažených.

 

Senát USA schválil záchranný ekonomický balíček v hodnotě 55 bilionů korun. Rekordní finanční injekce, kterou musí ještě odsouhlasit sněmovna a následně i prezident, má pomoci odvětvím, která koronavirus zasáhl nejvíc.

 

 

Kalifornie patří spolu s New Yorkem a Washingtonem ke státům s největším počtem nakažených. Každé tři až čtyři dny se tam počet pacientů s Covid-19 zvýší dvojnásobně. Guvernér už 40 milionům obyvatel nařídil, aby se zdržovali doma.

 

Americká ekonomika stagnuje. Pomoct má finanční injekce ve výši 55 bilionů korun. "Máme tu čest představit vám klíčovou odezvu na tuto bezprecendentní pandemii, která zasáhla naši zemi, naše zdraví a zdraví naší ekonomiky," představil návrh senátor Dan Sullivan.

 

 

Strach se znovu vrátil do Japonska, u něhož se zdálo, že je venku z nejhoršího. Poté, co Tokio zaznamenalo největší nárůst nakažených za posledních několik dní, vláda znovu vyzvala lidi, aby zůstávali co nejvíce doma a dodržovali doporučené odstupy.

 

Rusko, které hlásí 840 nakažených, se rozhodlo zpřísnit preventivní opatření. Pátkem počínaje ruší tamní vláda veškeré mezinárodní lety. Na letištích budou moci přistát jen letadla s repatriovanými ruskými občany.

 

Výrazný nárůst nových případů od středy zaznamenalo i Německo, kde počet nakažených stoupl o 6 323 na více než 43 tisíc.

 

Pandemie koronaviru ničivě zasahuje celosvětovou ekonomiku:

 

Přísná opatření mají negativní dopad i na letecký průmysl:


 

Související témata:
epa TN.cz