boj s koronavirem

Skupina PPF daruje státu miliony respirátorů a ochranných roušek

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 15. 3. 2020
Téma:

Skupina PPF se rozhodla státu darovat 120 tun zdravotnických pomůcek na pomoc v boji s koronavirem. V balíčku, který firma nakoupila, jsou miliony respirátorů a roušek, ale také desítky tisíc testovacích sad.

V neděli se sešli premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba ANO) s většinovým vlastníkem skupiny PPF Petrem Kellnerem, aby spolu probrali situaci kolem koronaviru. Tématem schůzky byla krize ohledně dodávek ochranných zdravotnických pomůcek.

 

PPF proto premiérovi bezplatně nabídla zhruba 120 tun zdravotnických pomůcek. Prostřednictvím své společnosti Home Credit je nakoupila za přibližně sto milionů korun v Číně a ve Španělsku.

 

České republice tak PPF daruje 1,8 milionu chirurgických masek, 1,7 milionu respirátorů N95, 20 tisíc kusů Copan Flocked Swabs (tyčinek určených k výtěrům, pozn. redaktora), 30 tisíc testovacích sad Liferiver a deset tisíc testovacích sad Wondfo.

 

 

Pomůcky budou od pondělního večera připraveny k převozu do Česka, dopravu zajistí vláda, která jediná nyní může v Číně získat příslušná povolení pro vývoz tak velkého množství zdravotního materiálu.

 

Už minulý týden po dohodě s náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou PPF nakoupila a přivezla ze Spojených států dvacet tisíc ochranných masek, které aktuálně dostávají praktičtí lékaři.

 

Ředitelé nemocnic ze Znojma a z Českého Krumlova odpovídali živě, jak dlouho jejich zařízením vydrží roušky a respirátory:

 

Premiér Andrej Babiš navštívil jedno z testovacích míst v Praze. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

TN.cz