zdravotní stav

Strach o Merkelovou! Znovu se třásla před kamerou, vodu odmítla

Téma:

Obavy o německou kancléřku Angelu Merkelovou stále stoupají. Ve čtvrtek se neovladatelně třásla, když se sešla s prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem. A to jen pár dní po prvním incidentu. Podle svého mluvčího je už v pořádku a vyrazí na svou plánovanou cestu do Japonska.

Německá kancléřka Angela Merkelová (64) a prezident Frank-Walter Steinmeier se ve čtvrtek dopoledne společně zúčastnili ceremoniálu v Berlíně na zámku v Bellevue, kde představili ministryni spravedlnosti Christine Lambrechtovou.

 

Když měl prezident proslov, Merkelová stála vedle něho a  viditelně se třásla. Chvíli se i držela za ruce a snažila se situaci ustát. Jeden z účastníků schůze ji i nabídl vodu, tu však odmítla. O pár minut později se už třes uklidnil a kancléřka místnost opustila.

 

"Všechno se děje podle plánu. Federální kancléřka je v pořádku," citovalo BBC mluvčího Merkelové Steffena Seiberta. Ten tak reagoval i na dotazy novinářů ohledně cesty kancléřky do Japonska, kde se zúčastní summitu G20.

 

 

Poprvé se o zdravotní stav Merkelové začali všichni bát, když se viditelně třásla při přivítání nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského 18. června. Podle kancléřky šlo pouze o dehydrataci. "Následně jsem vypila tři sklenky vody, což jsem zjevně potřebovala, a nyní se již cítím výborně," vysvětlila tehdy situaci kancléřka.

reg TN.cz