Stažení výrobku

Sýr obsahuje listerie, hrozí vážné střevní potíže. Nemáte ho doma?

Lidl stahuje produkt Ziegenrolle
Zdroj: lidl.cz, Profimedia.cz
Kozí rolka obsahuje listerie, může způsobit vážné zdravotní potíže
Petr Zelený
Petr Zelený
15.10. 2020 14:00
Téma:

Do regálů českých obchodů se dostal kozí sýr, u nějž rozbory později odhalily přítomnost listerií. Ty mohou po pozření způsobit vážné zažívací a střevní potíže, které mohou mít například u malých dětí nebo seniorů těžký průběh. Rolku v Česku prodává řetězec Lidl, který už závadnou šarži stáhl z oběhu.

"Výrobce JERMI Käsewerk GmbH informuje o stahování výrobku „Milbona“ Ziegenrolle cca 100g s datem spotřeby 06. 11. 2020, číslem šarže 2010051073 a identifikační značkou DE BW 331 EG. Ve jmenovaném výrobku byla prokázána přítomnost bakterie Listerie monocytogenes, která může být původcem těžkých žaludečních a střevních onemocnění a symptomů podobných chřipkové infekci," uvedl Lidl na svých stránkách i oficiálním facebooku.

 

"U rizikových skupin (kojenci, malé děti, těhotné ženy nebo staří a nemocní lidé) může dojít k těžkému průběhu onemocnění. Z důvodu takovéhoto zdravotního rizika jsou všichni zákazníci vyzýváni, aby upozornění vzali na vědomí a výše uvedený výrobek dále nekonzumovali," pokračuje řetězec, v němž si zákazníci kozí rolku mohli koupit.

 

 

Lidl zároveň informoval, že závadný kozí sýr z prodeje okamžitě stáhl. A lidé, kteří ho mají doma, ho mohou vrátit na kterékoli pobočce řetězce, peníze dostanou zpátky i bez předložení účtenky.

 

"Stahování se týká pouze výrobku „Milbona“ Ziegenrolle cca 100g s datem spotřeby 06. 11. 2020, číslem šarže 2010051073 a identifikační značkou DE BW 331 EG výrobce JERMI Käsewerk GmbH. Ostatní výrobky tohoto výrobce prodávané v prodejnách Lidl nejsou tímto opatřením dotčeny," uzavřel řetězec.

Související témata:
TN.cz