LÉKOŘICOVÁ POCHOUTKA

Turkmenský prezident odhalil tajný lék na covid: Dejte si pendrek!

Turkmenský prezident a lékořice
Zdroj: Profimedia
Prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdymuhamedov a lékořicový pendrek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
28.12. 2020 5:45
Téma:

O zázračný lék v boji proti koronaviru se podělil autoritářský prezident Turkmenistánu. Již pověřil odborníky, aby se léčivým potenciálem lékořice zabývali.

Nynější prezident Turkmenistánu Gurbanguly Berdymuhamedov, který je bývalým zubařem a za předcházejícího prezidenta působil jako ministr zdravotnictví, ohromil lékařskou veřejnost novým lékem proti koronaviru. Je jím lékořice.


"Vědci z celého světa hledají účinné prostředky proti koronaviru a jedním z nich by mohla být i lékořice," prohlásil podle portálu Kronen Zeitung Berdymuhamedov a pověřil turkmenskou akademii věd zkoumáním rostliny.

 


Již dříve proti viru doporučoval vdechování kouře z routy vonné. Z této rostliny se některé části používají jako droga. Podle Kronen Zeitung po oznámení prudce vzrostly výkupní ceny routy, která se stejně jako lékořice v Turkmenistánu běžně nachází.


Berdymuhamedov pravidelně vydává různá obskurní prohlášení a aktivně pracuje na budování kultu své osobnosti. Je nejúspěšnějším žokejem v zemi, každý dostih vyhraje, studenti i dospělí mají povinnost dostihy navštěvovat. V zemi zakázal černá auta. V hlavním městě stojí jeho socha z ryzího zlata.
 

První dávky vakcíny proti covidu dostali zdravotníci, senioři i politici také v zahraničí. Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Související témata:
TN.cz