SAMOOBSLUŽNÁ PRODEJNA

V Ostravě otevřeli obchod bez obsluhy. Lidé platí do kasičky

Martin Bláha
Martin Bláha
13.11. 2020 5:50
Téma:

Přelomový obchod funguje v jednom ostravském nákupním středisku. Lidé si tam mohou nakoupit bez toho, aby potkali s prodavači. Nejedná se přitom o prodejní automat.

Obchod nabízí výhradně roušky. Jeho majitelka Danuše Mihulová přišla na způsob, jak vlastnoručně šité ústenky dostat  k zákazníkům.


Dohodla se s nákupním centrem a otevřela samoobslužný obchod. Dohnala ji k tomu stále přetrvávající epidemiologická situace, kvůli které musí být obchody s oblečením uzavřené. "Obchod se momentálně pomalu rozjíždí a prodejnost roušek je v řádu desítek kusů,“ sdělila pro TN.cz Danuše Mihulová.

 


Obchod funguje na bázi důvěry mezi zákazníkem a prodejcem. Zákazník si vybere roušku, pak vhodí požadovanou částku do malého otvoru, který je vyvrtany ve stolku. Uvnitř se nachází kasička s penězi. Jelikož je otvor poměrně úzký, cizí člověk se do kasičky jen tak nedostane.


Prodejna má stanovený pevný ceník. Za pánskou a dámskou roušku zaplatíte 120 korun, dětská stojí stokorunu. A lidé v drtivé většině přesnou částku za roušku zaplatí. "Jen jednou se mi stalo, že někdo hodil méně, než je požadovaná cena,“ řekla Mihulová.

 


Majitelka doala, že lidé nekradou. Za celý týden ji totiž nezmizela jediná rouška. A obchod si chválí i vedení samotné obchodní centrum, kde sídlí. "Lidé to kvitují a o roušky je zájem. Jsme z toho mile překvapeni," řekla pro TN.cz manažerka OC Laso Olga Kvapilová.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz