smrtelná nehoda

V Praze havaroval taxík, kterým jel ministr Petříček. Řidič zemřel

Tomáš Petříček - nehoda (ilustrační)
Zdroj: TN.cz, Profimedia.cz
foto nehody ilustrační
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
6.5. 2020 13:49
Téma:

V noci na středu v Nuselské ulici v Praze havarovalo taxi, kterým cestoval ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Řidič narazil do zaparkovaného auta zřejmě poté, co mu selhalo srdce. Na místě zemřel. Ministr by měl být v pořádku.

Nehoda se stala okolo třetí hodiny ranní. Podle mluvčí policie Violety Siřišťové řidič naboural do zaparkovaného auta. V taxíku cestoval ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD). Měl by být v pořádku.

 

Informaci potvrdila policie. "Pan ministr měl v době dopravní nehody, na základě vlastního požadavku, přerušenou policejní ochranu. Je to jeho právo a je to běžné. Chráněná osoba může kdykoliv policejní ochranu odmítnout či přerušit," uvedla na twitteru.

 

 

Přesné příčiny nehody nejsou jasné, dvaašedesátiletému šoférovi však zřejmě selhalo srdce. Policisté, kteří byli na místě dříve než záchranáři, se ho pokoušeli oživit, avšak bez úspěchu. Nepodařilo se to později ani záchranářům.

 

"Snažili jsme se muže oživit přes půl hodiny, na místě však zemřel," řekla pro TN.cz mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. "Byl jsem v noci u tragické dopravní nehody jako pasažér," potvrdil svou účast ministr Petříček pro deník Blesk. "Je mi líto, že vyhasl lidský život. Chci pozůstalým vyjádřit svou upřímnou soustrast. S mou ženou zítra uspořádáme zádušní mši," řekl.

TN.cz