Léčbu testují

V Thajsku vyléčili prvního pacienta s koronavirem! Zabrala kombinace léků

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 3.2. 2020 20:03
Téma:

Thajské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že lékaři vyléčili prvního pacienta s koronavirem. Zkombinovali prý léky na chřipku a HIV/AIDS. Do 48 hodin pacient, který byl předtím ve vážném stavu, nevykazoval žádné příznaky.

Ministr zdravotnictví Anutin Charnvirakul se úspěchem thajských lékařů pochlubil v pondělí na tiskové konferenci. Léčbu, která je kombinací přípravků proti chřipce a HIV/AIDS, už zdravotníci testují na druhém pacientovi. Informoval o tom portál CNN.

 

"Pokud se ukáže, že dávkování a metoda léčby, kterou jsme aplikovali, dokáže vyléčit všechny případy, bude to přínosné pro celé lidstvo," prohlásil Charnvirakul. V současnosti úřady čekají na výsledky testů druhého pacienta.

 

Šíření koronaviru sledujeme online:

On-line reportáž

Počet obětí čínského koronaviru stoupá

21:44

Ministři zdravotnictví skupiny G7 se dohodli na společném postupu při boji s koronavirem.

20:05

Virus udeřil blízko českých hranic. Ve kterých státech jsou lidé kvůli nemoci v karanténě, se dočtete ZDE.

18:20

Generální ředitel Světové zdravotní organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že je třeba změnit strategie pro boj s šířením nemocí, svět podle něj není připraven na globální pandemii.

 

První vyléčenou je 71letá žena, která ze všech 19 nakažených v Thajsku vykazovala nejvážnější příznaky koronaviru. Lékaři jí podali kombinaci léků ve vysoké dávce. Během 48 hodin neměla žádné symptomy, stále ale zůstává v nemocnici na pozorování.

 

 

 

Thajský ministr zdravotnictví oznámil, že podrobnosti k případu brzy zveřejní, aby z nich mohli těžit odborníci po celém světě. "Další akademici, zdravotníci nebo výzkumné instituce mohou tyto výsledky prozkoumat a najít více důkazů," uvedl Charnvirakul.

 

Koronavirus má v Číně už 361 obětí, další člověk zemřel na Filipínách. Nakažených bylo podle pondělní bilance 17 300. Česko v noci na pondělí evakuovalo pět občanů z čínského Wu-chanu, který je epicentrem nákazy. Od neděle budou zakázány přímé lety do a z Číny.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o evakuaci Čechů:

TN.cz