SLIB PREZIDENTA

Vakcína Sputnik bude v Česku! Nechali byste se očkovat? ANKETA

Sputnik
Zdroj: TV Nova
Vakcína Sputnik
Brabec Martina
Martina Brabec
28.2. 2021 6:35
Téma:

Český prezident Miloš Zeman oznámil, že má slíbenou dodávku ruské vakcíny Sputnik. Zeman by chtěl obyvatele České republiky očkovat i bez povolení evropských úřadů.

Rusko je podle prezidenta Miloše Zemana ochotné dodat do Česka vakcínu Sputnik V proti koronaviru. Zemanovi měl dodávku očkovací látky slíbit sám ruský prezident Vladimir Putin. Toho o ni hlava státu požádala v dopise po dohodě s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

 

"Pokud jsem správně informován, tak této žádosti bude vyhověno. Budeme ale samozřejmě potřebovat certifikaci,“ řekl Miloš Zeman v rozhovoru pro CNN Prima News.

 


Vakcína Sputnik V není v současné době schválená žádným kontrolním orgánem. "Mně by úplně stačila certifikace Státního ústavu pro kontrolu léčiv," doplnil Zeman. Český prezident by tak netrval na schválení očkovací látky Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA).

 

Anketa

Nechali byste se očkovat vakcínou Sputnik?

Hlasovalo 12574 lidí.

 

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to ovšem odmítá. A co vy? Nechali byste se očkovat ruskou vakcínou, pokud by to pomohlo urychlit očkování v České republice?

 

Na trhu jsou nyní čtyři typy vakcín. Jaké jsou mezi nimi rozdíly se dozvíte v tomto článku. Jak se liší účinnost různých vakcín, se dozvíte v tomto článku

 

Látkou se již očkuje v Maďarsku a o používání vakcíny Sputnik se uvažovalo také na Slovensku. Země ji ale nakonec odmítla. Jaké měla důvody, se podívejte v reportáži:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz