Cestujeme bezpečně

Vlna veder nečeká jen Česko, horko sevře i Evropu. PŘEDPOVĚĎ

Téma:

Meteorologové předpovídají, že v podstatě celý tento týden se budeme koupat ve vlastním potu. Vlna veder ovšem nezasáhne zdaleka jen Česko - připravují se na ni třeba Francouzi nebo Španělé.

A navíc také řada Čechů na konci tohoto pracovního týdne odjíždí na letní dovolené a hodí se vědět, jestli bude cesta příjemná nebo pořádně rozpálená.

 

Na obří vedra, která mají potenciál přepsat tabulky s teplotními rekordy, se chystá například Francie, především její severní část. Tedy i Paříž.

 

Největší vedra by tu podle BBC měla udeřit ve čtvrtek a v pátek, kdy má být kolem čtyřiceti stupňů ve stínu. Romantická metropole tak bude na přelomu června a července pořádně horká. Meteorologové navíc varují, že kvůli vysoké vlhkosti vzduchu bude pocitová teplota ještě vyšší.

 

 

Francie ovšem není jediná evropská země, kterou čeká tropický týden - teplotní rekordy můžou padnout také v Německu, Švýcarsku nebo Belgii.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

A horko bude pochopitelně i v jižní Evropě, kam už za pár dní řada Čechů vyrazí - v Chorvatsku, Španělsku, Řecku nebo Itálii místy teploty vystoupí až na čtyřicet stupňů. Velký přehled teplot v evropských metropolích najdete v tabulce.

 

pez TN.cz