Náledí na silnici

Po nočním nájezdu zlodějů zlaté auto majitel vyprostil

Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
Aktualizováno 20:23
30.12. 2020 14:19
Téma:

Výjezd na Jedlovou horu na Děčínsku nevyšel podle plánu řidiči zlatého Volskwagenu. Na neupraveném a namrzlém povrchu dostal v zatáčce smyk a skončil ve srázu pod silnicí. Kvůli špatné dostupnosti muselo auto zůstat v noci na středu na místě nehody. Toho využili zloději, kteří ukradli sadu kol.

Vandalové přes noc ukradli sadu kol a rozbili okýnko u řidiče. Škoda na autě je zhruba 80 tisíc korun. K vyproštění došlo ve středu krátce po 13. hodině. Kvůli velmi špatné dostupnosti a neustálému náledí hrozilo, že auto nebude možné vyprostit i několik dní. Štáb TV Nova se musel na místo dokonce dostat pomocí sněžného skútru. Jak vyprošťování probíhalo, se podívejte ve videu.

 

Nehoda se stala v noci na úterý zhruba 200 metrů pod vrcholem Jedlové hory. Ta se nachází východně od Děčína a se svoji výškou 774 m. n. m. je třetí nejvyšší horu Lužických hor. Řidič vozidla na místní úzké cestě nerespektoval zákaz vjezdu a navíc neměl ani potřebné vybavení pro jízdu na namrzlé vozovce. 

 

 

 

Zatím není jasné, zda-li došlo k porušení zákazu vjezdu, protože je v něm řada výjimek. Celý incident se obešel bez zranění. "Stává se to pravidelně každou zimu. Každou noc to někdo zkouší." uvedl Antonín Krejčí, syn provozovatele hotelu Jedlová, který se nachází na vrcholu hory.

Související témata:
TN.cz