Nouzový stav

Babiš: Vláda bude řešit další prodloužení nouzového stavu o 30 dní

Michaela Martínková
Michaela Martinková
Aktualizováno 20:06
16.1. 2021 15:27
Téma:

Vláda projedná žádost o další prodloužení nouzového stavu. Na tiskové konferenci po jednání v Lánech to řekl premiér Andrej Babiš. Předpokládá, že ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) přijde s návrhem o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní.

Vláda žádost projedná v pondělí 18. ledna. Poslanecká sněmovna by pak mohla návrh posoudit už ve čtvrtek 21. ledna. Aktuální nouzový stav platí do 22. ledna.

 

Jako důvody žádosti o prodloužení uvedl Andrej Babiš stále vysoký počet nakažených koronavirem a také hospitalizovaných pacientů. "Je to kolem sedmi tisíc a vysoký počet lidí je i na jednotkách intenzivní péče," řekl premiér.

 

Mluvil i o výskytu britské mutace koronaviru. "Dnes Státní zdravotní ústav mluvil o tom, že tady britský vir máme. Naše laboratoře ho sledují a dělají sekvenování. Je to v podstatě vir víc nakažlivý," dodal Andrej Babiš.

 

 

"Můžu opět požádat všechny, že pandemii zvládneme jedině společně. A zvládneme ji tak, že budeme minimalizovat kontakty a budeme dodržovat tři R. To stále opakujeme. Ale ne všude nacházíme pochopení. Takže předpokládám, že tento stav potrvá déle," doplnil.
 

Související témata:
TN.cz