PRYMULA V RESTAURACI

"Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl," reaguje Prymula

Brabec Martina
Martina Brabec
23.10. 2020 10:20
Téma:

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) si nemyslí, že návštěvou restaurace udělal chybu. Tvrdí, že vůbec nevěděl, že schůzka s Jaroslavem Faltýnkem (ANO) se uskuteční v restauraci. Je ale připraven podat rezignaci.

"Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl. Jestli jsem něco provedl, tak jedině, že jsem roušku neměl, když jsem nastupoval do auta," řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v rozhovoru, který zveřejnil týdeník Respekt. 

 

Celé vyjádření Jaroslava Faltýnka, ve kterém bere vinu na sebe, najdete zde.

 

"Já jsem byl pozván na schůzku vzhledem k tomu, že další den už mělo být omezení pohybu. Není pravdou, že bych tam vstupoval bez roušky. Já jsem do salonku vstupoval s rouškou," brání se ministr. Jaroslav Faltýnek už na sebe vinu vzal. Dočtete se v tomto článku.

 


"V autě jsem si roušku vzal. Jestli jsem něco porušil, tak jedině, že jsem tu roušku neměl v době když jsem vstupoval do auta," přiznal jedinou chybu. 

 

Opozice volá po rezignaci! Všechny reakce na Prymulovu návštěvu restaurace najdete zde.

 

Kritice, že navštívil restauraci, se Prymula brání tím, že prý nevěděl kam jede. "Omlouvám se, nevěděl jsem to. Jel jsem na adresu," řekl ministr. Brání se také tím, že se tam nejel stravovat. Vevnitř prý roušku hosté neměli. Podle Prymuly měli na stole nápoje a proto nic neporušili. O schůzce jsme informovali v tomto článku

 

Je ale připraven rezignovat. "Jestli si to veřejnost přeje, tak rezignuji," uvedl. K rezignaci Prymulu již vyzval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Prymulovu hlavu chce i opozice, kdo přesně se dočtete zde. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) oznámil, že magistrát už se případem zabývá. Více se dočtete v tomto článku.

 

S premiérem Andrejem Babišem (ANO) o situaci prý už mluvil a ještě mluvit bude. "Pan premiér řekl, že je to chyba," uvedl Prymula.

 

Na rozhovor se můžet podívat zde:

 

 

TN.cz