Beachvolejbal

Maki měla hrát proti Kiki. Trenér vše zrušil a odhlásil, bojí se snad?

Maki měla hrát proti Kiki. Trenér vše zrušil a odhlásil, bojí se snad?
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Měl to být vrchol domácího beachvolejbalového šampionátu. Všichni si přáli souboj dvou bývalých spoluhráček. Markéta Sluková ale všechny zaskočila. Po dvou nezdarech v kvalifikacích Světového poháru oznámila, že hrát nebude. Trenér Simon Nausch vše vysvětuje potřebou regenerace.

Jak informuje web České volejbalové federace, tým Barbora Hermannová, Markéta Sluková k domácímu šampionátu nenastoupí.


"Musel jsem tým odhlásit z důvodu přípravy na FIVB Open turnaje. V posledních čtyřech týdnech jsme intenzivně trénovali a také hodně cestovali. Šance na postup z kvalifikace na FIVB Grand Slamech v USA a v Polsku jsme již dopředu hodnotili jako 50 na 50. Po tomto týdnu nastoupíme do formátu jeden týden trénování a jeden týden cestování na turnaj, a v tomto rytmu až 8 týdnů," vysvětluje trenér a přítel Markéty Slukové Simon Nausch.


Podle něj jde hlavně o úsporu sil a regeneraci. "Turnaje jsou v Rusku, v Číně, v Mexiku a v Turecku. Musel jsem najít jeden týden na regeneraci a odpočinek pro hráčky, a jediná možnost je teď, v tomto týdnu. Vím, že lidé, kteří rozumí důležitosti plánování tréninkového procesu se mnou budou souhlasit. Také vím, že ostatní nepochopí, ale to je život," dodal.


Sportovní fanoušek tak bude ochuzen, ke vzájemné konfrontaci bývalých spoluhráček nedojde. A ač se rakouský trenér snažil vysvětlit své rozhodnutí sebevíc, vypadá to, že zápasu proti Kristýně Kolocové spíše bojí. 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události