Beachvolejbal

VÁLKA NA PÍSKU! Maki poprvé stane proti Kiki, podají si ruce?

VÁLKA NA PÍSKU! Maki poprvé stane proti Kiki, podají si ruce?
Zdroj: Profimedia

Na ten den možná čekali nejen beachvolejbaloví fanoušci. Jak dopadne zápas, kdy proti sobě stanou bývalé a dnes rozkmotřené parťačky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová? Los mistrovství Evropy je nemilosrdně postavil proti sobě!

Jistě si to dobře pamatujete. Ta značka se moc dobře prodávala, fanoušci hltali příběhy českých krásek, fandili nejen na olympiádě. A pak přišel konec. Zničeho nic. Markéta Sluková obrazně řečeno malou Kiki odkopla a našla si o 9 centimetrů vyšší spoluhráčku. Byl konec, smutek, zrada. Přátelství skončilo a těžko se kdy vrátí zpět.


Jeden vzájemný zápas už se měl hrát. Příležitost byla loni, krátce po rozpadu týmu, kdy se konalo mistrovství České republiky. Jenže Markéta Sluková se na poslední chvíli odhlásila. Rakouský trenér a životní partner Slukové Simon Nausch to zdůvodnil nutností regenerace. Málokdo tomu věřil. Mluvilo se spíš o pocitu vyhnout se vzájemnému souboji.

Související obsah


Dlouho se bývalé spoluhráčky míjely, a třeba zrazená Kristýna Kolocová si dává moc dobrý pozor na to, aby jméno své bývalé parťačky nemusela dávat do úst. Před sezonou pak také nastala situace, že to může být paradoxně ona se svou novou spoluhráčkou, kdo může dostat pár Sluková - Hermannová na olympiádu do Ria.


"My, pokud budeme českou federací zvolené jako druhý pár, tak budeme moci pomoct České republice to místo vybojovat. Samozřejmě, když to bude potřeba, tak se toho zúčastníme. Kdyby se zadařilo, tak to bude dobře i pro celou Českou republiku," říkala sympatická beachvolejbalistka. Jméno Markéty Slukové nezaznělo.

Související obsah


A Kiki nezmínila Maki ani ve svém postu na facebooku před pátečním duelem. "Zvláštní pocit - člověk prohraje, je zklamanej, smutnej a vzápětí se dozví, že postupuje dál a hned je vše veselejší. Zítra je další šance, turnaj pro nás nekončí. Držte nám zítra palečky, budeme makat a bojovat o top 10 výsledek!"

Senzaci ze zápasu rozhodně nechce dělat trenér Simon Nausch. "Někdo si možná myslí, že půjde o velkou událost, ale tou bych to nazval, kdyby šlo o medailový zápas na mistrovství Evropy," napsal pro ČTK.


V pátek 3. června už ale ani jedna nebude moci uhnout. V předkole play off na mistrovství Evropy dojde na čistě český souboj. Favoritkami jsou samozřejmě Sluková/Hermannová, které letos na okruhu FIVB zaznamenaly lepší výsledky, než Kolocová/Kvapilová. Ale to jsou jen prognózy. Důležitý bude i přístup k zápasu a to, jak se obě dnešní soupeřky se situací vypořádají.


Kiki nemá co ztratit. Maki potřebuje dokázat, že tah s rozchodem byl správný. Zápas ve švýcarském Bielu začne v 16 hodin...

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události