Beachvolejbal

Konečně prolomily mlčení. Maki jde dál, v Kiki hořkost zůstala

Konečně prolomily mlčení. Maki jde dál, v Kiki hořkost zůstala
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Na republikovém šampionátu mohly plážové volejbalistky Kiki a Maki poprvé stát proti sobě jako soupeřky. Markéta Sluková se svou novou spoluhráčkou Barborou Hermannovou ale nenastoupily. Mohl za to strach z prvního setkání po dramatickém rozchodu?

Před sebou měly slibnou budoucnost a velkou šanci prosadit se příští rok na Olympijských hrách v Riu de Janeiru. Místo toho ohlásily před měsícem nejúspěšnější české plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová konec společné kariéry.


Co byl hlavní důvod? Kolem dramatického rozchodu se objevilo hned několik teorií. Jedna z nich byla, že vše zapříčinil trenér bývalého páru a snoubenec Slukové. Pro Maki našel novou spoluhráčku Barboru Hermannovou. Jestli ale tahle volba byla šťastná, ukáže jen čas.


Samy hlavní aktérky kauzy o důvodu rozchodu až doteď mlčely. „Byly jen tři varianty: buď půjdeme ven s úplnou pravdou, což nikdo z nás nechtěl, nebo že se neřeknou detaily, nebo že si každý řekne jen to, co potřebuje,“ sdělila Sluková pro sport.idnes.cz.„Každá jsme zvolila jinou variantu a mě mrzí, že se to prezentuje černobíle. Kristýna má určitě nějaký záměr, proč to řeší takto, ale já už se v tom dál rýpat nechci. Radši se koukám do budoucna a na to, co bude dál.“


Podle Slukové měly problémy vždycky. Kolocová ale vše viděla jinak. „Nějaké jsme mívaly, ale nikdy jsem je nebrala tak veliké, že by to mohlo dopadnout takhle. Jenže jak v manželství, tak i v tomto partnerství se některé věci prohlubují a pro někoho jsou možná důležitější a pro někoho méně,“ prozradila Kolocová v rozhovoru pro magazín DNES.
 

Související obsah


Poslední společný zápas Kiki a Maki odehrály na mistrovství světa. A podle Kolocové se myšlenka na konec společné kariéry poprvé vyslovila nahlas právě tam. „Vázla komunikace, nevěděly jsme jak spolu mluvit. Ale že to dopadne takhle, to jsem netušila,“ popsala Kolocová, která se tým snažila zachránit za každou cenu.


Také ona už si našla novou spoluhráčku, Hanu Skalníkovou. Hořkost a křivdu si ale Kolocová ještě nějaký čas asi ponese s sebou.
 

pz, iDnes.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události