Beachvolejbal

Maki a Kiki se neusmířily. O Rio ale budou bojovat v jednom týmu

Maki a Kiki se neusmířily. O Rio ale budou bojovat v jednom týmu
Zdroj: Profimedia

Markéta Sluková a Barbora Hermannová, nový český beachvolejbalový pár, dosáhl na stříbro z mistrovství Evropy. Pomalu se ukazuje, že hodně propíraný rozchod Maki a Kiki, byl logický. Dostavil se obrovský úspěch. A stále žije naděje na kvalifikaci do Ria.

Na evropském šampionátu v Bielu se proti sobě někdejší spoluhráčky a dnes rivalky postavily vůbec poprvé. Musely. Los je svedl do zápasu play off. Výsledek byl jednoznačný. Markéta porazila s novou spoluhráčkou Kristýnu rozdílem třídy. Čas dal Markétě Slukové zapravdu. Posunula se dál.

Zdroj: facebook.com

Možná i proto, že v Barboře Hermannové našla větší univerzálku a o 9 centimetrů vyšší hráčku, což je na kurtu znát. "Všechno se i v beachvolejbalu směřuje do fyzické hry. Ta změna ale není jen o není to jen o centimetrech, ale samozřejmě, nebudu lhát, je to znát," říká Sluková.


Pozice vlevo na kurtu Markétě zůstala, přizpůsobovat se musela Barbora Hermannová. Ale nelituje. "Vlastně jsem zjistila, že je to pro mě vpravo lepší," přiznává. A hlavně: "Bez téhle změny bych asi těžko hrála takhle vysoko," tuší. I ona musela zklamat bývalou spoluhráčku Markétu Bonnerovou...


Po zápasu došlo na podání rukou dvou bývalých spoluhráček. Ale návrat ke kamarádství nečekejte. "Ten poslední rok, ta verze která se dostala ven, to pro mě bylo ošklivé. A strašně mě mrzelo, že mě Kristýna do těch médií prodala jako zrádce. Ona sama ví, že to tak nebylo. Když proti sobě máme stát, tak se ve mě míchaly všechny možné emoce. Jsem hrozně ráda, že kolem mě byl ten super tým," říká Markéta Sluková.

Zdroj: facebook.com

Mluví o životním partnerovi Simonovi Nauschovi, Barboře Hermannové, fyzioterapeutce, která doprovází dvojici na turnajích, ale i rodině, která podporuje na dálku. "To je to, co se počítá. Zvládli jsme to jako profíci," ulevila si Sluková.

Související obsah


A čas na usmíření? Ten opravdu jen tak nepřijde. "Popravdě, já si s Kristýnou nemám moc co říct. Pro mě to bylo strašně bolestivý," opakuje Maki.

Zdroj: Profimedia

O to větším paradoxem bude, že za 14 dnů nastane na Kontinentálním poháru poslední šance, kvalifikovat se na olympiádu do Ria. Letenky dostane jen vítěz. Zvláštní systém turnaje ale donutí Slukovou s Kolocovou opět spolupracovat. Jedná se totiž o týmovou soutěž, podobnou tenisovému Davis Cupu. První set odehrají proti sobě křížem pár číslo 1 a pár číslo 2, druhý zase opačně a teprve rozhodující třetí set proti sobě sehrají týmové jedničky.

Související obsah


"Očekávali jsme to, ale nechtěli jsme do toho zasahovat. My se budeme soustředit jen na tu hru, a když se mám podaří všechno vyhrát na co sáhneme, tak ten druhý tým může v podstatě všechno prohrát. Ale samozřejmě, když něco vyhraje, tak hodně pomůže," vysvětluje Markéta Sluková. "Zabojujeme, jestli se to povede, bude to nádhera. A když ne, není to jediný cíl. I dál spolu s Bárou chceme pokračovat," dodává.

Související obsah


Všechny beachvolejbalistky však v tomto směru mají jasno. "Pokud budeme českou federací zvolené jako druhý pár, tak se toho zúčastníme a zkusíme to místo vybojovat. Kdyby se zadařilo, tak to bude dobře i pro celou Českou republiku," říkala už před časem Kristýna Kolocová.


A aspoň v tomto se s ní Sluková shoduje: "Když se České republice podaří vybojovat místo na olympiádě, tak to pro náš sport bude jen dobře."

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události