Kristýna Kolocová

Maki vybojovala olympiádu! Jsme rády, že to končí, přiznala Kiki

Maki vybojovala olympiádu! Jsme rády, že to končí, přiznala Kiki
Zdroj: Profimedia

Kristýna Kolocová bojovala za Markétu Slukovou. Ještě ani netušila, zda se její bývalá spoluhráčka probojuje na olympiádu do Ria, ale sama moc dobře věděla, že podobnou misi už nikdy absolvovat nechce. Ale s těžkou úlohou se poprala se ctí. A Maki nakonec mohla slavit!

Před posledním duelem Kontinentálního poháru v Soči totiž měl pár Sluková - Hermannová vše ve svých rukou. A jak si přál trenér Simon Nausch, Kolocová s Kvapilovou vzaly nejlepší čínské dvojici spoustu sil. Dokonce nechybělo mnoho, aby Kristýna Kolocová se svou novou spoluhráčkou elitní český pár do Ria dostala.


Duel Kolocové s Kvapilovou proti Čchen Süe a Sin-i Sia dospěl do třetí sady, ale po 51 minutách nakonec stejně vyhrály favorizované a nejvýše nasazené Číňanky.

Související obsah


"Boj na dvou kontinentálních pohárech je pro nás u konce. Myslím, že jsme ostudu neudělaly," sdělila Kristýna Kolocová na svém facebooku. Ale nějak velkou radost z posledních týdnů stejně neměla. "Jsme rády, že už to končí. Systém těchto turnajům nám nedává smysl a navíc, hrát o Olympiádu, na kterou člověk ví, že stejně nepojede, je težký. Zajímavá zkušenost, to každopádně. Těším se domů," dodala.

Zdroj: facebook.com

Každopádě její souhra s Lenkou Háječkovou je den ode dne lepší a příslibem do dalších měsíců nebo i let.

Související obsah

Pak už měly vše ve svých rukou Markéta Sluková s Barborou Hermannovou. Do Ria je mohl poslat zlatý set. Číňanky Čchen Süe a Sin-i Sia sice v Soči už jednu podobnou bitvu nad Češkami vyhrály - v základní skupině 15:9. Ale v neděli bylo vše jinak - nastal čas odvety a Sluková s Hermannovou po vítězství 15:12 slaví postup na olympiádu!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Volejbalistky Hradce Králové fotily kalendář. Podívejte se na jejich krásu!

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události