Kristýna Kolocová

Velká jízda: Kolocová a Kvapilová sahají na medaile z Evropy!

Velká jízda: Kolocová a Kvapilová sahají na medaile z Evropy!
Zdroj: Profimedia

Kristýna Kolocová a Michaela Kvapilová postoupily do semifinále mistrovství Evropy! V lotyšské Rize v sobotu přehrály finskou dvojici Taru Lahtiová - Anniina Parkkinenová 2:1 na sety.

Kolocová s Kvapilovou začaly čtvrtfinálový duel vítězstvím v první sadě v poměru 21:18, pak ale stejým poměrem ztratily druhou sadu. Třetí set se pro českou dvojici nevyvíjel dobře, ztrácela už dva míče, ale nakonec přišel v závěru velký obrat.


Kolocová s Kvapilovou jsou blízko první společné medaile z mistrovství Evropy. Semifinálový duel je čeká v neděli ráno proti německé dvojici Chantal Laboureurová - Julia Sudeová, které přehrály domácí pár Tina Graudinaová - Anastasija Kravčenoková.
 

Ve čtvrtfinále překvapivě vypadly favorizované Němky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová. Olympijské vítězky a mistryně světa, které útočily na třetí evropský titul za sebou, prohrály s krajankami Nadjou Glenzkeovou a Julií Grossnerovou 1:2 na sety. Obhájkyně zlatých medailí promarnily dva mečboly.


Češi slavili úspěchy v začátcích evropských šampionátů. Eva Ryšavá (dříve Celbová) se Soňou Novákovou (Dosoudilovou) triumfovaly na ME v letech 1996 a 1998. Mezi muži získali zlato současný předseda volejbalového svazu Marek Pakosta s Michalem Palinkem v roce 1996.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události