Hokej

Evropský hokej čeká změna: Fasel plánuje revoluční novinku

Evropský hokej čeká změna: Fasel plánuje revoluční novinku
Zdroj: Profimedia

Prezident Mezinárodní hokejové federace představil na tiskové konferenci v rámci MS juniorů opravdu velkou novinku. V rámci bezpečnosti a atraktivity hokeje by rád v Evropě zavedl úzké kluziště.

„Když se hraje nejlepší soutěž světa na úzkém ledě, proč by neměl být všude?“ položil řečnickou otázku Fasel. Revoluční změnu by rád viděl nejvýše postavený muž světového hokeje v už na mistrovství světa v roce 2022. A to ať se bude konat v Pekingu nebo ve Finsku.


Pořadatelé příštího juniorského šampionátu se tak razantní změny bát nemusí. V Ostravě je kluziště opravdu široké a tak to bude příští rok oproti letošku pro mladé hokejisty velká změna.


Fasel je také rád, že se juniorský šampionát tak často koná na severoamerickém kontinentu. Je přesvědčený, že Evropa mladým hokejistům nedokáže nabídnout takovou atmosféru, kterou nabídl šampionát ve Vancouveru. Podle něj na Starém kontinentu vládne fotbal, a když už hokej, tak pouze seniorský.


O návštěvnost se ani tak ale nebojí. A není se čemu divit. Češi dokázali, jak hokej na reprezentační úrovni milují naposledy v roce 2015. To na 64 zápasů přišlo 741 690 diváků a šampionát si tak připsal divácký rekord. Průměrně na každý zápas přišlo přes 11 a půl tisíce diváků.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události