Fotbal

Smutné sbohem Šuralovi: Člověk si uvědomí, co měl, až když to ztratí

Smutné sbohem Šuralovi: Člověk si uvědomí, co měl, až když to ztratí
Josef Šural | Zdroj: Profimedia/kolaž TN.cz

V Brně se dnes rodina a nejen fotbalová veřejnost rozloučila s Josefem Šuralem, který zemřel v pondělí v Turecku při nehodě mikrobusu. Své poslední sbohem přišli dát hráči Sparty, Slavie, reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, nebo zástupci Alanyasporu, za který Šural hrál.

Před brněnským krematoriem se už desítky minut před plánovaným obřadem srocovaly stovky lidí, aby se naposledy rozloučily s bývalým kapitánem Sparty Josefem Šuralem. Mezi nimi i prezident Alanyasporu, za který Šural od ledna hrál.

„Nevím, co říct. Byl to náš bratr. Vynikající chlap s báječnou povahou. Co se stalo je nám strašně líto,“ hledal těžko slova prezident klubu Hasan Cavusoglo.

Na obřadu nechyběl ani trenér Petr Uličný. „Byl to krásný člověk. Měl jsem ho velice rád. Upřímnou soustrast všem. Je to strašně smutné.“Se svým kamarádem se přijeli rozloučit i hráči mnoha klubů. Nechyběli zástupci Sparty, Liberce, Zbrojovky Brno, ani Slavie. Ze Skotska přiletěl i brankář Václav Hladký, který svou smuteční řečí dojal všechny přítomné.


„Jedno moudré české přísloví praví, proč si člověk uvědomí, co měl, až když všechno ztratí? Jsem přesvědčen, že jsme všichni věděli, co jsme v Pepinovi měli. Neobyčejného člověka s obrovským srdcem pro nás všechny. Vyměnil bych všechno, všechno na světě,abychom se tady dneska nemuseli scházet. Každý ráno, když jedu do práce, tak za volantem brečím, ale věřím tomu, že to máme asi všichni stejně. Ale víte co, já nechci, aby to končilo, protože to je důkaz, že je tady Pepa stále s námi. Že s ním můžu rozebírat každý den, jako jsme to vždycky dělávali všechno, co se nás týkalo.

Přehrávám si, kolik jsme toho ještě chtěli zažít. S našimi rodinami, blízkými... Kolik projektů jsme měli rozdělaných a kolik lidí jsme chtěli dělat šťastnými.

Související obsah

 Přál bych si, aby v našich hlavách zůstaly jen ty nejkrásnější vzpomínky, co jsme s Pepinem měli.

Kapitán Slovanu Liberec, kapitán Sparty Praha. Je neuvěřitelné Pepi, co se ti povedlo a jaká si osobnost. Miloval být na hřišti. Miloval aplaus zaplněných tribun. To ho dělalo naprosto šťastným, tak jako jeho dvě nádherný dcery, tak jako teplo domova, které mu dělala Deniska.
 

Prosím celou Pepovu rovinu, aby v těchto těžkých chvílích přijala veškerou pomoc, kterou jí všichni nabídneme. Můžete se na nás otočit s čímkoliv. Jsme tady pro vás všechny. Mám vás hrozně moc rád,“ zakončil Hladký svůj dojemný proslov.
 

Na Šurala vzpomínal také trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který jej půl roku vedl v Liberci. "Nedokážu to ani popsat. Vzpomínky na něj mám jako na skvělého člověka, který měl svůj názor a byla radost se s ním bavit o fotbale i o životě," řekl Trpišovský.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události